Strona głównaWiadomościNintendo blokuje popularne kanały na YouTube za udostępnianie muzyki z gier

Nintendo blokuje popularne kanały na YouTube za udostępnianie muzyki z gier

Nie od dziś wiadomo, że Nintendo jest bardzo zawzięte w kwestiach praw autorskich i wykorzystania ich twórczości. Jeden z popularnych kanałów YouTube z kolekcją muzyki z gier otrzymał od Nintendo ponad sto roszczeń dotyczących praw autorskich. Nintendo zaczyna działać w tych kwestiach coraz bardziej stanowczo.

Kanał GilvaSunner miał ponad 300 tys. subskrybentów. Prowadzący kanał poinformował na Twitterze o blokadzie filmów. Udostępnił również zrzut ekranu ze swojej skrzynki e-mail, zawierającej dziesiątki roszczeń dotyczących praw autorskich do filmów. Dotyczą one muzyki z The Legend of Zelda: Ocarina of Time’s oraz Super Smash Bros.

Zobacz: Cyberpunk 2077- garaż z samochodami, muzyka w radio i tętniące życiem miasto

Dzisiaj rano YouTuber poinformował o kolejnych zgłoszeniach. Obecnie zablokowanych jest 115 filmów. Według jego opisu Nintendo zaczęło od najczęściej oglądanych filmów, a teraz przegląda wszystkie filmy na kanale jeden po drugim zgłaszając. Samo Nintendo nie komentuje tej sprawy.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek gdy Nintendo robi czystki z utworami ze swoich gier. W maju firma zajęła się kanałem BrawlBRSTMs3, który zawierał całą ścieżkę z Super Smash Bros. Jak podkreślił wtedy właściciel kanału:

Usuwam wszystkie filmy zawierające muzykę od Nintendo, ponieważ zaczęli blokować treści na naszym kanale. Jest to uczciwe ostrzeżenie, dlatego działamy odpowiednio, aby uniknąć ostrzeżeń o naruszeniu praw autorskich.

Niedawno BrawlBRSTMs3 ogłosił, ze zamyka kanał, ponieważ otrzymał kolejne ostrzeżenia o naruszenie praw autorskich.

Od kilku lat YouTube jest główną bazą gdzie możemy posłuchać muzyki ze starych gier bez konieczności ich uruchamiania. Niedawno Square Enix poszedł za ciosem i sam udostępnił muzykę z Final Fantasy za pośrednictwem Spotify. Nintendo z kolei wyznaje zasadę zniszczyć wszystko co nielegalne nie dając jednak legalnej alternatywy. Tego typu działanie bardzo ciężko zrozumieć.

A Wy słuchacie muzyki z gier na YouTube? Która gra wg Was ma najlepszą ścieżkę dźwiękową? Dajcie znać w komentarzach.

 

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcekotaku
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię