Strona głównaGryAktualnościBorderlands jest bombardowane negatywnymi recenzjami. Poszło o Epic Games Store

Borderlands jest bombardowane negatywnymi recenzjami. Poszło o Epic Games Store

Borderlands jest kolejną grą, która musi się zmierzyć z falą negatywnych recenzji na Steamie. Znowu poszło o ekskluzywną, czasową dostępność w Epic Games Store. Póki co Steam nie jest w stanie sobie z tym poradzić.

Gearbox ogłosiło, że przez pierwsze 6 miesięcy od wydania Borderlands 3 gra będzie dostępna na wyłączność tylko w Epic Games Store. Jak wiadomo, gracze nie przepadają za tą platformą, która podkradła Steamowi już kilka gier. Dlatego, w ramach zestawy i zaprezentowania swojego niezadowolenia, zaczęli bombardować poprzednie części negatywnymi opiniami. Jak na razie nowy mechanizm, zapowiedziany niedawno przez Steama, nie jest sobie w stanie z tym poradzić.

W ciągu zaledwie 24 godziny Borderlands 2 otrzymało ponad 1800 negatywnych recenzji, Borderlands: The Pre-Sequel ponad 530, a Borderlands: Game Of The Year Edition ponad 400. W sumie daje to prawie 2700 niepochlebnych opinii w 24 godziny, czyli średnio 1,87 recenzji na minutę. Jak widać, gracze potrafią się złączyć we wspólnej sprawie. Szkoda, że w tak dziwnej i dla mnie niezrozumiałej, ale doceniam same starania.

Kilka dni temu Steam zapowiedział nowy mechanizm, który ma zapobiegać bombardowaniu negatywnymi recenzjami. W skrócie – niepochlebne opinie nie będą usuwane, ale nie mają się zaliczać do średniej oceny danej gry. Póki co nie widać, aby system działał w przypadku Borderlands, chociaż gry nadal w większości mają pozytywne oceny.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię