Strona głównaGryBrutalny exclusive z PS4 Let It Die pojawi się na Steam jeszcze...

Brutalny exclusive z PS4 Let It Die pojawi się na Steam jeszcze w tym roku

Sony znane ze swojej chytrości robi coś niespodziewanego. Gra studia Grasshopper Manufacture przestanie być tytułem na wyłączność.

Nieczęsto zdarza się, że gry z konsoli opuszczają swój rodzimy dom. Szczególnie platformę Sony, która przekonuje do siebie graczy tylko dzięki gierkom niedostępnym na PC. Dlatego nie będziemy się silić na pytania o ich powody zerwania z tradycją. Zamiast tego przedstawimy Wam grę mającą wkrótce odwiedzić nasze blaszaki.

Let It Die, bo o niej mowa, to wydana na PS4 w 2016 gra akcji z dużą dawką brutalności. Nie wygląda ślicznie, ani też nie grzeszy wyszukana fabułą. Ma za to intrygujący model rozgrywki z permanentą śmiercią bohatera. Istotą gry jest dotarcie do szczytu wieży Barbs, lecz nie chodzi o zwykłe wspinanie się po schodach. To krwawa przygoda wypełniona brutalną, bezwzględną walką. 

Po stworzeniu postaci naszym celem jest przedarcie się przez dziesiątki, jeśli nie setki, przeciwników o różnych umiejętnościach i uzbrojeniu. Każdy kolejny prezentuje wyższy stopień trudności, więc do samego końca walka jest skalowana i wymaga czegoś więcej, niż naciskania klawiszy. Chcąc zobaczyć ostatnie piętro budynku będziemy zobowiązani do stałego rozwoju postaci, nie zapominając o zbieraniu broni, ubrania, a także o uzupełnianiu paska zdrowia wszystkim, co okaże się zdatne do jedzenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego życia bohatera, które wiąże się z utratą wszystkich zebranych przedmiotów. Nie tylko dlatego, że zwiększa to poziom trudności. Po śmierci nasz awatar przechodzi na stronę AI, z którym zmagać się będzie inna osoba. Oznacza to, że unikalne uzbrojenie można odzyskać, a dodatkowo zgarnąć inny sprzęt przejęty przez pozostałych graczy.

Nie wiemy kiedy dokładnie będziemy mogli kupić Let It Die na PC, a konkretnie na platformie Steam. Według informacji GameSpot, ta miałaby zadebiutować do końca tego roku.      

[you tube=CJWn–OAqco]

Źródło: pcgamer.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię