Strona głównaWiadomościBrytyjska policja przejęła prawie miliard złotych w kryptowalucie

Brytyjska policja przejęła prawie miliard złotych w kryptowalucie

Policja z Wielkiej Brytanii zlikwidowała pralnię brudnych pieniędzy przy okazji rekwirując prawie miliard złotych w kryptowalutach. Tym samym został ustanowiony nowy rekord.

Brytyjscy policjanci podczas likwidacji międzynarodowej pralni brudnych pieniędzy zarekwirowali prawie 180 milionów funtów w kryptowalutach. Odpowiada to około 970 milionom złotych. Według informacji przekazanych przez The Guardian chodziło o Bitcoina, ale możliwe, że waluty były wymieszane.

Zobacz: Amazon Prime Video pokaże ostatnie pełnometrażowe anime Evangelion

Jak podkreśla przedstawiciel policji gotówka nadal dominuje podczas dokonywania nielegalnych transakcji, jednak kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne. Ma to związek z migracją przestępczości do wirtualnego świata. Dlatego właśnie Scotland Yard wyposażył się w specjalne jednostki oraz oficerów pracujących „w sieci”. Ta rekordowa konfiskata jest wynikiem ich działania.

Jeszcze w czerwcu policja informowała o konfiskacie 114 milionów funtów w kryptowalutach. Wtedy też była to rekord. Teraz został on pobity. W toku postępowania aresztowano 39-letnią kobietę. Co ciekawe, jest ona podejrzana również o przestępstwa związane z czerwcową konfiskatą. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Tego typu akcje z pewnością nie służą wizerunkowi kryptowalut, które coraz częściej są kojarzone z działalnością przestępczą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię