Strona głównaWiadomościBurza wokół Sadokista. Popularny komentator dopuścił się rasistowskiego zachowania

Burza wokół Sadokista. Popularny komentator dopuścił się rasistowskiego zachowania

Znany komentator CS:GO, Matthew „Sadokist” Trivett, znalazł się w ogniu krytyki po tym jak w trakcie jednego ze streamów z jego ust padła rasistowska odzywka.

Stream, od którego zaczęły się problemy komentatora, nie był komentowanym przez niego meczem, „zwykłą” transmisją z rozgrywki w PUBG. Okolicznością do jego zorganizowania były 29 urodziny Sadokista, a w momencie gdy padło rasistowskie określenie („słowo na n”), które sprowadziło na niego takie kłopoty, był pod wpływem alkoholu – do czego sam się przyznał na Twitterze – i odpowiadał na pytania z czatu. Aktualnie ani to, ani żadne inne nagranie nie jest dostępne. 
„Słowo na n” nie było jedynym niewłaściwym zachowaniem jakiego dopuścił się komentator. Krótko potem ktoś zapytał go o opinię na temat jednego z bardziej znanych internetowych trolli, DonHaciego, często podszywającego się pod różne oficjalne profile na Twitterze i w ten sposób publikującego plotki, np. ze świata esportu. Tutaj również Sadokist nie przebierał w słowach – „Gdyby ten typ zginął to dosłownie bym to świętował”. Oprócz tego bardzo bezpośrednio Sadokist „doradzał” Don Haciemu popełnienie samobójstwa.

Cała sytuacja znalazła także swój ciąg dalszy na Reddicie, a konkretnie podforum poświęconym CS:GO. Wygląda na to, że niemal każda próba podjęcia tam tematu Sadokista jest natychmiast kasowana przez moderację, po czym dyskutujący przenieśli się na inne podforum – /r/LivestreamFail. Sam Sadokist jeszcze nie skomentował sytuacji w żaden sposób. Co sądzicie o zachowaniu komentatora?

Źródło: Dotesports

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię