Strona głównaEsportByli gracze iBuyPower i Epsilon znowu mogą grać, ale tylko w turniejach...

Byli gracze iBuyPower i Epsilon znowu mogą grać, ale tylko w turniejach ESL

W poniedziałek ESL oraz ESIC ogłosiły zmiany w regulaminie swoich rozgrywek esportowych. Dzięki temu byli gracze iBuyPower czy też Epsilon będą mogli brać udział w turniejach ESL One, ESL Pro League i Intel Extreme Masters.

Zmiany dotycząc wszystkich zawodników, którzy oszukiwali w grze, sprzedawali mecze, brali łapówki lub stosowali doping. Od teraz ban w rozgrywkach organizowanych przez ESL będzie trwał 2 lata. Po tym okresie zawodnicy będą mogli wrócić do gry, nawet jeśli nadal będą zawieszeni przez Valve. To oznacza, że Sam ‘DaZeD’ Marine, Joshua ‘Steel’ Nissan, czy też Braxton ‘swag’ Pierce mają szansę wrócić na profesjonalną scenę już teraz, ponieważ zostali zwieszeni w lutym 2015 roku. Okres 2 lat już ich nie obowiązuje.

Oczywiście zniesienie bana dotyczy tylko i wyłącznie rozgrywek organizowanych przez ESL, czyli między innymi ESL Pro League, Intel Extreme Masters oraz ESL One, ale tylko dopóki któryś z turniejów nie będzie miał rangi Majora. Jeśli tak się stanie, to nadal będzie obowiązywać zawieszenie nałożone przez Valve, którego firma nie zamierza zdejmować. Twórcy Counter-Strike’a już dawno temu ogłosili, że bany są permanentne i nic w tej kwestii się nie zmieni. Co ciekawe, DreamHack, należący do tej samej firmy co ESL, nie wprowadza podobnych zmian. We wszystkich rozgrywkach pod egidą tego organizatora zawodnicy nadal nie będą mogli występować.

Warto jeszcze wspomnieć, co dokładnie zmieniło się w regulaminie. Oszukiwanie w grze, czyli tzw. cheatowanie będzie karanie co najmniej 2-letnim banem, ale kara będzie zależeć od wieku gracza, poziomu jego umiejętności, rodzaju przewinienia i rangi turnieju. Jeśli DaZeD, Steel i swag znowu zdecydowaliby się na sprzedanie meczu, to tym razem otrzymaliby aż 5 lat zawieszenia. Stosowanie dopingu i branie łapówek to z kolei 1-2 lata kary.

Informacja spotkała się z dobrymi reakcjami ze strony profesjonalnych graczy, którzy od dawna domagali się zniesienia kary między innymi dla byłych graczy iBuyPower. Gratulacje przesłali między innymi FalleN z SK Gaming, KennyS z G2 Esports, Maikelele z Red Reserve, czy też Skadoodle z Cloud9, który grał razem z nimi w ustawionym meczu, ale uniknął kary. Zmiana regulaminu dotyczy nie tylko graczy iBuyPower, ale także Kevina ‘Uzzziii’ Vernela, Kevenena 'azk’ Lariviere, a nawet Polaków – Mateusza ‘matty’ Kołodziejczyka oraz Michała ‘michi’ Majkowskiego.

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię