Strona głównaGryAktualnościByły dyrektor EA pracuje nad nowym projektem. Ma on pomagać innym tworzyć...

Były dyrektor EA pracuje nad nowym projektem. Ma on pomagać innym tworzyć gry

Patrick Söderlund to były dyrektor wykonawczy Electronic Arts oraz DICE. Odszedł z EA latem zeszłego roku, po niemal 20 latach w firmie – i po niecałych 12 miesiącach od momentu, gdy dostał 20 milionów dolarów “zachęty” do pozostania w firmie.

A teraz podzielił się z obserwatorami swoim nowym projektem. Jego nowe studio, nazwane Embark, zostało założone około 3 miesięcy temu i zatrudnia już ponad 50 osób. Pracują oni teraz nad darmową grą z trybem kooperacji, której tytuł póki co pozostaje nieznany.

Zobacz: Patrick Soderlund odchodzi z Electronic Arts

Wczesne artworki z projektu możecie zobaczyć poniżej. Gra ma korzystać z silnika Unreal Engine.

Niedługo jednak powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat gry. Ambicją studia jest stworzenie gry, która ma przynosić graczom nowe doświadczenia – także takie, którym potem można podzielić się z innymi:

“Oprócz uruchomienia naszego pierwszego projektu, mamy jedną, ogromną ambicję – chcemy zatrzeć linię pomiędzy graniem, a tworzeniem gry. Gry i narzędzia powinny u każdego pobudzać kreatywność. Dziś każdy może tworzyć wideo, pisać na blogu czy komponować muzykę. My chcemy świata, gdzie każdy może stworzyć ważne, interaktywne doświadczenie.”

Wszystko to brzmi bardzo intrygująco. Co sądzicie o takim podejściu do tworzenia gier?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię