Strona głównaGryPatrick Soderlund odchodzi z Electronic Arts

Patrick Soderlund odchodzi z Electronic Arts

Dyrektor kreatywny Electronic Arts, Patrick Söderlund ustępuje stanowiska po dwunastu latach pracy w firmie. Oficjalne zakończenie współpracy ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Söderlund był również odpowiedzialny za DICE oraz wdrożenie Frostbite w różnych projektach firmy. CEO EA Adrew Wilson przekazał informację o planowanym odejściu Söderlunda w liście otwartym. Podkreślił w nim, że Patrick był zaufanym partnerem biznesowym oraz wspaniałym przyjacielem, którego przywództwo wywarło wielki pozytywny wpływ na EA. Był on także integralną częścią zespołu zarządczego i katalizatorem zmian.

Wraz z odejściem Söderlunda, EA przejdzie reorganizację. Jedną z nich będzie dołączenie zespołu SEED kierowanego przez Johana Anderssona. Obecnie zespół odpowiedzialny jest za rozwój AI, sieci neuronowych i głębokiego uczenia się. Ma on zadbać o wprowadzanie innowacji w kolejnych grach dewelopera. Wilson potwierdził także, że do ekipy dołączy Rob Letts, którego zadaniem będzie kierowanie EA Origins i EA Partners.

Söderlund nie zdradził czym będzie zajmował się pod odejściu z EA. Co ta sytuacja ostatecznie może oznaczać to dla DICE oraz technologii Frostbite? Przekonamy się o tym w przyszłym roku. Pozostaje też kwestia tego, kto przejmie stawisko Söderlunda.

Źródło: gamingbolt

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię