Strona głównaWiadomościByły piłkarz Barcelony i Juventusu wygrał proces z twórcami League of Legends

Były piłkarz Barcelony i Juventusu wygrał proces z twórcami League of Legends

Edgar Davids – holenderski piłkarz, który występował między innymi w Barcelonie, Juventusie i Ajaxie Amsterdam, wytoczył proces Riota Games – twórcom League of Legends. Sportowiec wygrał i teraz może liczyć na spore odszkodowanie.

Sprawa dotyczyła jednej ze skórek w grze, która została wprowadzona w 2014 roku z okazji Mistrzostw Świata w piłkę nożną, rozgrywanych w Brazylii. Pozwalała ona zmienić wygląd postaci Luciana, który zmieniał się dzięki niej w piłkarza. Niestety (dla Riot Games) skórka była łudząco podobna do Edgara Davidsa, więc ten wytoczył twórcom League of Legends proces o bezprawne wykorzystanie jego wizerunku.

Podobieństwo jest wręcz uderzające i oczywiste. Striker Lucian jest w stroju piłkarskim, ma dredy związane z tyłu oraz charakterystyczne okulary, z którymi grał holenderski zawodnik. Oczywiście Riot Games utrzymywało, że to tylko przypadek, ale innego zdania był sąd. Piłkarz prawdopodobnie nie wygrałby sprawy gdyby nie tweet z 2014 roku, w którym jeden z pracowników Riot Games napisał, że skórka była inspirowana wyglądem Edgara Davidsa. Co prawda wpis został usunięty, ale – jak wiadomo – w sieci nic nie ginie.

Teraz twórcy League of Legends muszą usunąć skórkę i wypłacić piłkarzowi pieniądze, jakie zarobili na jej sprzedaży. Na ten moment nie wiadomo, o jaką kwotę chodzi, ale można podejrzewać, że jest ona dość wysoka. Riot Games jak na razie nie skomentowało wyroku.

Źródło: Mashable

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię