Strona głównaGryAktualnościW tym tygodniu po raz pierwszy zobaczymy nową wersję Cache’a

W tym tygodniu po raz pierwszy zobaczymy nową wersję Cache’a

Już w tym tygodniu wszyscy miłośnicy Counter-Strike’a Global Offensive będą mieli szansę zobaczyć nową, odświeżoną wersję mapy Cache. Stanie się tak za sprawą meczu pokazowego, rozgrywanego w trakcie ESL One New York.

Cache przez długi czas był jedną z ulubionych map graczy CS:GO. Prosta, ale jednocześnie taktyczna lokacja była niezwykle przyjemna do grania. Przy okazji nie była tak skomplikowana, jak chociażby Vertigo czy Nuke, gdzie problematyczne są przede wszystkim różne poziomy, na których odbywają się pojedynki. Pomimo tego Valve, w marcu tego roku, zdecydowało się usunąć Cache’a z puli map turniejowych. Niemal natychmiast ruszyły prace nad nową wersją.

Oryginalnym twórcą Cache’a jest Volcano. Jednak czasem pieczę nad mapą przejął FMPONE, który od kilku tygodni informował społeczność CS:GO o postępach prac nad nową wersją lokacji. Całkiem niedawno wrzucił nawet zrzut ekranu, który – prawdopodobnie – prezentował wejście na bombsite B od strony respa antyterrorystów. Ale już wcześniej dowiedzieliśmy się, że prace zostały ukończone. Wtedy też zapowiedziano, że nową wersję Cache’a po raz pierwszy będziemy mieli okazję zobaczyć na ESL One New York, bowiem to właśnie na niej zostanie rozegrany mecz pokazowy.

Kiedy dokładnie to nastąpi? Już w najbliższą niedzielę, czyli 29 września. Chwilę przed finałem ESL One New York zostanie rozegrany tzw. showmatch z udziałem profesjonalnych zawodników. Na liście uczestników znajdują się między innymi: stewie2k, kennyS, tarik, nitr0, steel czy też Twistzz.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię