Strona głównaGryAktualnościCall of Duty: Warzone – jak wcześniej poznać lokację bezpiecznej strefy?

Call of Duty: Warzone – jak wcześniej poznać lokację bezpiecznej strefy?

Znajdowanie się w strefie, z dala od śmiercionośnego gazu, to podstawa każdej gry Battle Royale. Jednak w Call of Duty: Warzone mamy szansę wcześniej poznać umiejscowienie bezpiecznych kręgów. Jak to zrobić?

W Call of Duty: Warzone, jak w każdej innej grze z gatunku Battle Royale, mamy do czynienia ze śmiercionośnym gazem. Ten z czasem coraz bardziej się rozprzestrzenia, tworząc bezpieczne, ale coraz mniejsze strefy. Pozostanie w nich jest kluczowe do zwycięstwa, tym bardziej, że w Warzone gaz zadaje bardzo duże obrażenia. Niestety, nie zawsze mamy tyle szczęścia, aby znajdować się w strefie. Czasami musimy na szybko szukać pojazdu, aby niemal w ostatniej chwili trafić do bezpiecznej lokacji. W Warzone jest jednak sposób, aby szybciej dowiedzieć się gdzie będzie strefa bez gazu.

Call of Duty: Warzone – kontrakty

Pomocne są w tym kontakty. W grze dostępne są trzy rodzaje zadań – Zlecenia (ikona celownika), Łupieżca (ikona lupy) oraz Zwiad (ikona flagi). Pierwsze polegają na wyeliminowaniu konkretnego wroga. W drugich musimy zebrać łup z trzech kolejno oznaczonych skrzynek. Z kolei Zwiad polega na czymś w rodzaju przejęciu flagi. Musimy dostać się w określone miejsce i zostać w nim przez kilka sekund, aby zdobyć informacje. I to właśnie te informacje są kluczowe! Wykonanie kontaktu Zwiad daje nie tylko pieniądze i wyposażenie, ale również zdradza lokalizację kolejnej, bezpiecznej strefy.

Call of Duty: Warzone lokacja bezpiecznych stref
Dzięki kontaktom możemy odkryć lokację wszystkich bezpiecznych stref / fot. Dexerto

Jeśli uda nam się wykonać kilka kontraktów Zwiadu w jednej grze, to na mapie zobaczymy umiejscowienie wszystkich kolejno następujących po sobie bezpiecznych stref, włącznie z tą ostatnią. To duże ułatwienie, które pozwala zawczasu zaplanować rozgrywkę. Ale nie ma róży bez kolców. Po pierwsze, za Zwiad otrzymujemy gorsze nagrody niż za Zlecenia czy Łupieżcę. Po drugie, przejmowany punkt w większości przypadków znajduje się na otwartym terenie, więc jesteśmy narażeni na ostrzał przeciwników. Jednak można chyba uznać, że uzyskane dzięki temu informacje sporo rekompensują.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię