Strona głównaGryAktualnościCD Project kupił studio Digital Scapes w Vancouver od teraz nazywają się...

CD Project kupił studio Digital Scapes w Vancouver od teraz nazywają się CD Project RED Vancouver

Firma CD Project właśnie kupiła Kanadyjskie studio Digital Scapes. Kanadyjczycy dołączą do już istniejących zespołów i pomogą w rozwoju istniejących marek, jak i nowych tytułów, które są w przygotowaniu.

Zarząd CD Project ujawnił, że rodzime studio kupiło Kanadyjskie studio Digital Scapes i przemianowała je na CD Project RED Vancouver. Redzi z kanadyjskim studiem współpracowali od 2018 roku i byli oni odpowiedzialni za część rozgrywki w Cyberpunk 2077, więc deweloperzy wiedzieli jak pracują Kanadyjczycy.

Tak całą sytuację przedstawił Paweł Zawodny, Szef Produkcji, CTO w CD Project RED

Dobrze znamy zespół Digital Scapes, to nasz zaufany partner. Od trzech lat intensywnie z nimi pracujemy i mamy do nich pełne zaufanie. Digital Scapes wniosło w Cyberpunka 2077 ogrom pracy, pomagając przy rozwijaniu gry i usprawnianiu rozmaitych funkcjonalności. Nowy zespół, oprócz ogólnego wkładu w nasze projekty, pomoże nam udoskonalić naszą technologię i pogłębić zakres kompetencji w tym obszarze. Wierzymy, że super utalentowana ekipa Digital Scapes jest doskonałą podstawą do zbudowania znacznie większego zespołu CD PROJEKT RED Vancouver

Szefem Kanadyjskiego CD Project Vancouver został Marcin Chady i tak skomentował tę sytuację.

Cieszy nas perspektywa dołączenia do studia, które tworzy tak urzekające i rozbudowane gry, jak trylogia Wiedźmińska i Cyberpunk 2077. Wierzymy, że nasz wkład w obszary rozgrywki i technologii sprawi, że kolejne wspólne produkcje będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Będąc Kanadyjczykiem z polskimi korzeniami, osobiście czerpię ogromną satysfakcję z budowania mostów pomiędzy kanadyjską a polską branżą gier. To świetna okazja dla kanadyjskich deweloperów, by móc pracować przy markach CD PROJEKT-u, a dla samego CD PROJEKT-u okazja, by czerpać z szerokiej puli kanadyjskiego talentu i doświadczenia

CD Project RED Vancouver dołącza do trzech już istniejących zespołów w Polsce (Warszawa, Kraków, Wrocław) i ma być odpowiedzialne za dalszy rozwój istniejących tytułów, jak i pracę nad nowymi. Jak podkreślają osoby odpowiedzialne za przejęciem Kanadyjskiego studia, w szeregach Digital Scapes jest kilku wybitnych specjalistów z długim stażem i będą oni cennym nabytkiem dla całej grupy CD Project RED.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię