Strona głównaGryAktualnościCD Projekt – Adam Kiciński zgarnie ponad 6 milionów dolarów premii za...

CD Projekt – Adam Kiciński zgarnie ponad 6 milionów dolarów premii za sukces Cyberpunk 2077

Fantastyczna premiera Cyberpunk 2077 przełożyła się sowite premie dla kierownica CD Projekt. Adam Kiciński zgranie 6,3 miliona dolarów premii. Tak trzymać!

Podczas telekonferencji CD Projektu na temat finansów, jeden z uczestników zapytał czy premie dla kierownictwa są na odpowiednim poziomie. Odpowiedzi udzielił prezes firmy Adam Kiciński, któremu została przyznana premia w wysokości 6,3 miliona dolarów.

Q5: Cześć.  Mam trzy pytania.  Po pierwsze: czy możesz jeszcze raz wyjaśnić elementy online, które zamierzacie wprowadzić [do Cyberpunk 2077 – przyp. red.], i dlaczego różnią się one od trybu wieloosobowego – czym w rzeczywistości są i kiedy zostaną wprowadzone?  Zauważyłem, że masz zaplanowane premie i przeznaczyłeś na nie pełne 20% dochodu netto – więc jest to kwestia wynagrodzenia kierownictwa.

Czy możesz potwierdzić, że mniej więcej połowa z tego trafia do zarządu – zespołu dyrektorów i dlaczego uważasz, że jest to właściwe? Biorąc pod uwagę to, co się stało?  Czy zrewidujesz swój program podziału, który wprowadziłeś kilka miesięcy temu, z dość znaczącymi celami – te oczywiście wyglądają teraz astronomicznie, biorąc pod uwagę to, co stało się z Cyberpunkiem, więc czy zrewidujesz te cele w dół, aby spróbować zachować zarządzanie, czy to nie jest coś co uważasz za konieczne?

Na pytania odpowiedzi udzielił Adam Kiciński:

AK: Witam. Jeśli chodzi o grę online – cóż, nie ujawniamy szczegółów naszego planu poza tym, że zamiast wydać od razu dużą grę online, zdecydowaliśmy się – pod względem dużych drużyn i dużych budżetów – skupić się na trybie dla jednego gracza, ale jednocześnie kontynuujemy pracę nad trybem wieloosobowym i będziemy go udostępniać krok po kroku, jako elementy online w naszych grach dla jednego gracza, ucząc się na każdym elemencie. Oczywiście zajmie to więcej czasu, ale uważamy, że jest to dla nas mniej ryzykowne, biorąc pod uwagę, że nadal powinniśmy skupić się na grach dla jednego gracza, aby ponownie się wykazać.  Wiem, że to nie jest dokładna odpowiedź, ale mogę się tym podzielić.

Jeśli chodzi o premie – tak, blisko 20% i zawsze tak było,  nic się ostatnio nie zmieniło. Blisko połowa trafia do zarządu.  Nasze wynagrodzenie było zawsze bezpośrednio powiązane z zarobkami netto – to pieniądze, które zarabiała firma.  Wyższy zysk netto to wyższe premie, tak było w przeszłości.  Kiedy są wyniki, otrzymujemy premie – to są nasze kontrakty – i to wszystko, co mogę powiedzieć w tej chwili.

Zobacz: Targi CES powracają w roku 2022 do Las Vegas i odbędą się stacjonarnie

Oby więcej takich sukcesów i udanych premier jak w przypadku Cyberpunk 2077.  Oczywiście duża w tym zasługa konsolowej wersji gry i fenomenalnej sprzedaży wersji PS4. Gratulujemy!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię