Strona głównaGryCD Projekt Red podał datę premiery swoich 2 najnowszych gier

CD Projekt Red podał datę premiery swoich 2 najnowszych gier

W oficjalnym oświadczeniu polski deweloper potwierdził, że do końca roku ogramy dwie gierki z uniwersum Wiedźmina. Jedna z nich zaproponuje sieciową rywalizację, zaś druga sesje singleplayer.

Wszyscy pewnie liczyliście na zapowiedź najgłośniejszej gry CD Projekt Red, czyli Cyberpunk 2077. Na to jeszcze sporo za wcześnie. Jednakże w niedalekiej przyszłości polskie studio wprowadzi na nasze pecety 2 inne gierki wywodzące się ze świata Wiedźmina. Dobrą informacją jest to, że zadebiutują w tym samym czasie.

Kolejny raz muszę Was rozczarować, bo nie chodzi o czwartą część przygód Geralta z Rivii. Może kiedyś, tymczasem na świat wyjdą karcianki Gwent: The Witchers Card Game (pełna wersja) i Thronebreaker: The Witcher Tales. Trzeba jednak zaznaczyć, że tylko jedna z nich będzie reprezentować klasyczny gatunek gier stołowych.

Thronebreakers ma być bliższa zasadom RPG i opowieści narracyjnej, której równorzędnym elementem będzie gra w karty oraz rozwiązywanie zagadek logicznych. I w odróżnieniu od sieciowego Gwinta, tutaj będziemy mogli eksplorować świat w trybie indywidualnym, oddając się poznawaniu fabuły, zbieraniu surowców, rozwijaniu postaci i własnej armii.

Thronebreakers: The Witcher Tales i Gwent: The Witchers Card Game będą dostępne na PC od 23 października.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię