Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeCD Projekt RED nie pojawi się na PAX East 2020

CD Projekt RED nie pojawi się na PAX East 2020

CD Projekt RED poinformowało, że nie pojawi się na targach PAX East 2020 w Bostonie. Oficjalnie nie podali przyczyny odwołania udziału, jednak można się domyślać, że chodzi o zagrożenie spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

PAX East rozpoczyna się już jutro 27 lutego i potrwa do 1 marca. W ostatniej chwili ekipa CD Projekt RED odwołała swój udział w imprezie. Podobnie zrobiła ekipa PUBG Corp. Choć oficjalnie nie została podana przyczyna rezygnacji, łatwo się domyślić, że chodzi o epidemię koronawirusa COVID-19, który w wielu firmach wstrzymał delegacje i wyjazdy zagraniczne. Informację o wycofaniu się z imprezy przekazała Stephanie Bayer – szefowa działu komunikacji:

Zobacz: Mecze południowo-koreańskiej Overwatch League przełożone z powodu koronawirusa

Podoba informacja została przekazana przez PUBG Corporation odpowiedzialne na PUBG. Informacja ta pojawiła się w serwisie GameSpot:

Zmieniamy harmonogram nadchodzącego wydarzenia, by odbyło się gdy tylko koronawirus zostanie opanowany i podróżowanie wróci do normy.

Warto zadać sobie pytanie czy jakiekolwiek imprezy mają w tym roku rację bytu? Z udziału w PAX East 2020 zrezygnowało wcześniej Sony, Square Enix oraz Capcom. Koronawirus wpłyną również na inne imprezy m.in. Game Developers Conference oraz Mobile World Congress. Jak na razie z E3 zrezygnowało Sony, jednak z całkiem innych powodów niż wirus.

Zobacz: Sony rezygnuje z udziału w kolejnej imprezie. Znowu wina koronawirusa?

Pierwsze potwierdzone przypadki koronawisura zdiagnozowano już w Europie. Na razie brak zachorowań w Polsce. Tak czy inaczej, zdrówka kochani i lepiej teraz przesiedzieć trochę w piwnicy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię