Strona głównaEsportMecze południowo-koreańskiej Overwatch League przełożone z powodu koronawirusa

Mecze południowo-koreańskiej Overwatch League przełożone z powodu koronawirusa

Nie tylko targi i konferencje mają pecha w związku z epidemią koronawirusa. Problem ten dotyka także w coraz większym stopniu imprezy esportowe. Po tym jak Intel wycofał się z organizacji własnej strefy w Expo na IEM Katowice, epidemia dopadła Overwatch League.

Najpierw w zeszłym miesiącu odwołano spotkania Overwatch League, które miały się odbyć w Chinach. Teraz Blizzard zdecydował się na przełożenie aż trzech tygodni spotkań OWL w Korei Południowej. W związku z tym pojawiło się nawet oficjalne obwieszczenie OWL na Twitterze:

W związku z decyzją przedstawicieli ligi, Seoul Dynasty, jedna z lokalnych drużyn, która miała być gospodarzem spotkań, musi z ich rozegraniem poczekać do bliżej nieokreślonej przyszłości. Trzeba przy tym zwrócić między innymi uwagę na fakt, że Korea Południowa jest drugim po Chinach krajem ze stwierdzoną liczbą zarażonych wirusem.

Inne przypadki wydarzeń esportowych, które ucierpiały w wyniku epidemii to między innymi odwołanie pierwszego tegorocznego dużego turnieju PUBG oraz przełożenie 2. tygodnia chińskiej LPL – rozgrywek League of Legends. Co do OWL, to wiadomo jedynie, że Blizzard będzie informował o wszelkich aktualizacjach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię