Strona głównaGryAktualnościCD Projekt RED w wywiadzie dla Polskiego Radia: Gry nie są narzędziami...

CD Projekt RED w wywiadzie dla Polskiego Radia: Gry nie są narzędziami dla dzieci i zbyt często boją się dotknąć gracza

Jeden z twórców Cyberpunka 2077 miał okazję udzielić wywiadu dla Polskiego Radia. Możemy dzięki niemu poznać jakie jest podejście pracowników CD Projekt RED do tematu tworzenia gier oraz gier jako takich.

Nikomu z naszych czytelników nie muszę chyba tłumaczyć jak różnorodne i bogate potrafią być gry. Jest wśród nich miejsce zarówno dla lekkich tytułów dla dzieci jak i bardzo poważnych i mrocznych historii dla dorosłych. Zdaniem głównego projektanta zadań w Cyberpunku 2077 – Pawła Sasko – gry to poważne medium i narzędzie do opowiadania opowieści dla dorosłych. Takich też nie zabraknie w nowej grze CDP. 

“…To doświadczenie dla bardzo dorosłego odbiorcy. Tematy, które poruszaliśmy w Wiedźminie trzecim, były poważne, dla ludzi, którzy lubią myśleć. (…). Można powiedzieć, że w Cyberpunku poszliśmy o krok dalej…”

Pracownik CD Projekt RED odniósł się również do dominującego aktualnie podejścia do tworzenia gier. Jego zdaniem aktualnie wiele tytułów boi się w jakikolwiek sposób dotknąć graczy, przez co nie prezentuje tematów wywołujących poruszenie. Polacy nie boją poruszać się takich tematów – w Cyberpunku natrafimy na wiele takich wątków, czego przykładem jest plakat postaci trans-seksualnej.

Zamiarem twórców jest stworzenie – za pomocą postaci oraz scen – filmowej i trzymającej w napięciu fabuły. Zobaczcie zresztą sami cały wywiad.

Wywiad z Pawłem Sasko – jednym z twórców Cyberpunka 2077:

Co sądzicie na temat podejścia twórców do gry?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię