Strona głównaGryAktualnościCD Projekt – rekord wyceny akcji po ogłoszeniu nowego Wiedźmina

CD Projekt – rekord wyceny akcji po ogłoszeniu nowego Wiedźmina

Po raz kolejny CD Projekt oraz jego akcjonariusze mają powód do świętowania. Po ogłoszeniu nowej gry mobilnej osadzonej w wiedźmińskim uniwersum, akcje spółki poszybowały do góry. Padł nowy rekord wyceny.

Cena akcji spółki osiągnęła 460 złotych za jedną sztukę. Jest to najwyższa wycena w historii spółki. Rekord ten padł wczoraj na zakończenie dnia po tym jak CDP wypuścił zapowiedz gry mobilnej The Witcher: Monster Slayer, o której więcej przeczytacie w naszym poprzednim artykule.

Dzisiaj giełda trochę ochłonęła i wartość akcji spadła do 445 złotych. Przekłada się to na wartość spółki na poziomie 42,68 miliardów złotych. Według analityka serwisu Bankier.pl, skok kursu związany jest z zapowiedzią The Witcher: Monster Slayer. Będzie to produkcja podobna do Pokemon GO i Wizzard Unite.

Zobacz: Kamen Rider: Memory of Heroez – 16-minutowy gameplay

Grupa CDP systematycznie odnotowuje wzrost wartości. Jakiś czas temu zdobyła pozycję największego producenta gier w Europie, prześcigając Ubisoft. Obecnie CD Projekt RED pracuje nad Cyberpunk 2077. Produkcją The Witcher: Monster Slayer zajmuje się należące do spółki studio Spokko.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię