Strona głównaMobileAktualnościApple zamienia Fortnite na PUBG

Apple zamienia Fortnite na PUBG

Apple zablokowało dzisiaj konta deweloperskie Epic Games. Oznacza to, że gracze nie będą mieli już możliwości grania w Fortnite. Firma z jabłkiem promuje za to konkurencyjny Battle Royale – PUBG.

Sądowa batalia pomiędzy Epic Games i Apple trwa w najlepsze. Jak wiemy gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Na całym zamieszaniu skorzystał inny popularny Battle Royale – PUBG. Reklama gry uruchamia się zaraz po odpaleniu App Store.

Zobacz: Ratchet and Clank: Rift Apart wygląda imponująco

Co ciekawe, reklama gry pojawiła się tego samego dnia, w którym Apple zablokowało konta deweloperskie Epic Games. Sytuacja wydaje się dość zabawna ponieważ, PUBG wykorzystuje silnik Unreal Engine firmy Epic.

Na początku tego tygodnia Sędzie orzekł, że Apple nie musi przywracać Fortnite do App Store, ale nie może zamykać kont programistycznych zwianych z Unreal Engine. Apple przyznało, że chętnie przyjmie Fortnite, gdy tylko Epic usunie bezpośrednie płatności, które omijają systemy App Store. Wydaje się, że Epic nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem. Wczorajsza aktualizacja Fortnite spowodowała, że gra przestała działać na systemie iOS. Graczom w tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak przerzucić się na PUBG.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię