Strona głównaGryAktualnościCeny gier Sony wzrosną do 80 euro

Ceny gier Sony wzrosną do 80 euro

Kolejny, potężny wydawca podnosi ceny swoich gier. Do 2K Games i Activision dołączyło właśnie Sony.

Wczorajszym pokazem PlayStation 5 Sony jasno dało do zrozumienia, że szykują dla swoich fanów kilka imponujących tytułów. Zapowiedziano m.in. God of War 2. Teraz okazuje się jednak, że za nowe tytuły przyjdzie nam zapłacić nieco więcej niż zwykle.

Zobacz: PlayStation 5 – poznaliśmy oficjalne ceny i daty premier

O wzroście cen gier wideo słyszeliśmy już parę miesięcy temu. Deweloperzy od tego czasu wspominali, że produkcja nowych tytułów jest coraz droższa. Niektórzy wydawcy zdecydowali się nawet otwarcie powiedzieć, że ich gry będą kosztować 80 euro.

Na ten sam ruch zdecydowało się Sony. Gry od Worldwide Studios w przeliczeniu na złotówki powinny kosztować ok. 350 złotych. Dotyczy to zarówno Demon’s Souls, jak i Spider-Man: Miles Morales, dwóch tytułów dostępnych na premierę PS5.

Najbardziej zaskakującym elementem tej zmiany jest fakt, że 80 euro w Europie zostało przetłumaczone na 70 dolarów w Stanach Zjednoczonych. W przeliczeniu na złotówki, gry za Oceanem będą kosztować dużo mniej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię