Strona głównaKonsoleWsteczna kompatybilność na PS5 dostępna dla "99% gier"

Wsteczna kompatybilność na PS5 dostępna dla „99% gier”

Wygląda na to, że Sony nie planuje prędko zostawić za sobą PlayStation 4. Poznaliśmy szczegóły wstecznej kompatybilności na PS5.

Zobaczyliśmy wczoraj kilka długo wyczekiwanych tytułów. Dowiedzieliśmy się nawet, jakie gry będą dostępne na premierę PlayStation 5. W dalszych wywiadach poznaliśmy również plany Sony względem wstecznej kompatybilności.

Zobacz: God of War 2 oficjalnie zapowiedziane

Jim Ryan, CEO Sony Interactive Entertainment, w wywiadzie z The Washington Post poinformował, że 99% tytułów z PlayStation 4 będzie dostępnych do ogrania na PS5.

Co więcej, PS4 ma pozostać ważną częścią strategii Sony przez trzy lub cztery lata. Zdaniem Ryana, sporo ludzi przeniesie się na konsolę nowej generacji, jeżeli firma „dobrze wykona swoją pracę”. Dziesiątki milionów użytkowników zostaną jednak z aktualną platformą i będą zaangażowane w jej rozwój.

Potwierdzać zdaje się to fakt, że Spider-Man: Miles Morales, Sackboy a Big Adventure oraz Horizon Forbidden West pojawią się również na PS4.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię