Strona głównaWiadomościCenzura na Steam wchodzi na wyższy poziom

Cenzura na Steam wchodzi na wyższy poziom

Od przyszłego tygodnia Valve rozpocznie moderowanie oflagowanych komentarzy na Steam. Komentarze zgłoszone przez innych użytkowników będą sprawdzane i moderowane przez wewnętrzne zespoły już od 25 września.

Według informacji przekazanych przez Valve moderacja zostanie wprowadzona ze względu na prośby deweloperów. Zgłoszone posty na każdej stronie gry zostaną sprawdzone pod kątem zgodności z zasadami społeczności. Deweloper może jednak zrezygnować z moderowania stron.

Komunikat w tej sprawie:

W przeszłości nie chcieliśmy angażować się w moderowanie indywidualnych dyskusji o grach. Nie chcieliśmy wchodzić z butami do domów twórców gier, którzy chcą mieć własny styl komunikacji z graczami i ich własny zestaw zasad dotyczących zachowania.

Otrzymywaliśmy jednak coraz więcej zgłoszeń ze strony twórców gier, z prośbą o podjęcie bardziej aktywnej roli na forach dyskusyjnych. Głównie dotyczyło to postów zgłaszanych przez innych graczy. Jeżeli masz już własny zespół moderujący lub chcesz mieć pełną kontrolą nad zgłoszoną treścią możesz zrezygnować z usługi.

Wpisy zgłoszone przez użytkowników Steam zostaną umieszczone w kolejce do weryfikacji przez zespół moderatorów. Valve usunie wszystko, co narusza wytyczne społeczności, zespół nie będzie aktywnie przeglądał dyskusji. Komunikacja z użytkownikami na nastąpić tylko, gdy będzie to konieczne np. w przypadku ostrzeżenia lub zbanowania gracza.

Oby tylko nie wyglądało to, tak, że wszystkie nieprzychylne komentarze dotyczące danego tytułu nagle zniknął. A co Wy sądzicie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię