Strona głównaWiadomościNiewidzialna klawiatura w zasięgu ręki

Niewidzialna klawiatura w zasięgu ręki

Tap System w zeszłym roku wprowadziło na rynek zakładaną na rękę klawiaturę. W uproszczeniu jest to pięć połączonych ze sobą pierścieni, które wraz z załączonym oprogramowaniem pozwalają zastąpić tradycyjną klawiaturę. Dzisiaj firma ogłosiła, że Tap Strap uzyskał kompatybilność z zestawami VR.

Wśród wspieranych urządzeń możemy wymienić Windows Mixed Reality, Oculus Rift oraz HTC Vive. Urządzenie pozwoli użytkownikom na swobodne pisanie podczas korzystania z VR. Pierścienie Tap Strap zakładamy na jedną rękę i łączymy bezprzewodowo z komputerem. Wciskanie przycisków jest aktywowane przez stukanie palcami o dowolną powierzchnię. Urządzenie pozwala również na sterowanie myszą oraz jej klawiszami. Tap Strap może być używany zarówno na PC jak i podczas korzystania z VR.

Gadżet powinien znaleźć zastosowanie w aplikacjach VR, w których użytkownik może się przemieszczać i nie zawsze może mieć klawiaturę pod ręką. Wyzwaniem może okazać się konieczność nauczenia wprowadzania tekstu jedną ręką oraz przyzwyczajenie do braku obecności fizycznej klawiatury. Na jednym cyklu ładowania powinniśmy bez problemu móc pracować 8 godzin.

Cena tego „wynalazku” to prawie 180 dolarów. Pozostaje zastanowić się czy warto.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię