Strona głównaWiadomościHardwareCEO Intela Pat Gelsinger zapowiada 'geek is back' i powrót niebieskich na...

CEO Intela Pat Gelsinger zapowiada 'geek is back’ i powrót niebieskich na pierwsze miejsce

Nowy przewodniczący Intela Pat Gelsinger, z całych sił stara się wtłoczyć nowe życie w Intela. Podczas ostatniego wywiadu będąc w bardzo dobrym nastroju, wyrwało mu się, że 'geek is back’, co możemy przetłumaczyć na geeki wracają i mają dużo nowości.

Wywiad Pierre Ferragu z CEO Intela to jedno z lepszych wystąpień Pata Gelsingera. Emanował on pewnością siebie, na pytania odpowiadał szybko i z sensem. Cały wywiad trwał około godziny, więc liczba pytań była duża. Oczywiście nie zabrakło wśród nich pytań o produkty konkurencji ze strony AMD oraz NVIDII, oraz o przyszłość Intela.

Pat Gelsinger na wszystkie trudne pytania był bardzo dobrze przygotowany, nawet bardzo ciężkie pytania w stylu, jak Intel zamierza utrzymać swoją pozycję na rynku big data i rozwiązaniach chmurowych. Pat odpowiadał bez najmniejszego zająknięcia, że mają gotowe rozwiązania, w tym procesory Sapphire Rapids, Diamond Rappids, które w bardzo bliskiej przyszłości pozwolą Intelowi na ponowną dominację tego sektora.

Nas graczy oczywiście najbardziej interesują nowe procesory Intel Alder Lake oraz karty graficzne Intel Alchemist ARC. Cytując jedną z wypowiedzi CEO Intela: Nowe procesory Alder Lake, będą przełomowe, ponieważ do swojej dyspozycji, będą miały dwa rodzaje rdzeni co zapewni im wyjątkową wydajność oraz energooszczędność, a odnośnie do kart graficznych, Pat Gelsinger był bardzo pewny, że ilość nowych rozwiązań w ich produktach miło zaskoczy graczy, wspomniał o wydajności XeSS oraz o tym, że ich szybkość działania z włączonych śledzeniem promieni stoi na bardzo wysokim poziomie.

Podsumowując według Pata Gelsngera, to właśnie do Intela będzie należał koniec tego roku, a ich najnowsze produkty, będą charakteryzowały się innowacyjnością oraz wydajnością. Z naszej strony możemy tylko dodać, że jak tylko pojawią się najnowsze produkty Intela na rynku to je dla was przetestujemy w grach i sprawdzimy, czy obietnice Pata, znajdą potwierdzenie w wynikach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię