Strona głównaWiadomościChaturbate pozwala streamować gry

Chaturbate pozwala streamować gry

Najpierw Twitch rozpoczął trend streamowania zawartości niekoniecznie związanej z grami. Teraz serwis Chaturbate chce pokazywać modelki grające w gry.

Chaturbate to serwis dla dorosłych, z “live sex kamerkami”. Tutaj, podobnie jak na Twitchu, widzowie mogą płacić streamer(k)om za ich pracę, natomiast często donejty są połączone z różnego rodzaju erotycznymi zabawkami. Jego przedstawiciele ogłosili niedawno, że platforma będzie pokazywać niektóre, zaakceptowane wcześniej gry. Prosi też deweloperów o zgodę na dodawanie do tej listy kolejnych pozycji. Szczerze mówiąc, widząc co dzieje się ostatnio na Twitchu, taki zwrot był tylko kwestią czasu.

Aktualna lista dostępnych gier ma tylko kilka stron i głównie dotyczy gier indie dla dorosłych. Jeden z tytułów to na przykład arcade’owa gra sportowa w rzucanie toporem, zatytułowana Log Jammers, która pojawiła się we wczesnym dostępie na Steam.

Kilku twórców gier już odpowiedziało na prośbę serwisu i zgodziło się dodać swoje gry. Biorąc pod uwagę (o ironio) mocne restrykcje na Twitchu, związane ze streamowaniem gier o charakterze erotycznym, Chaturbate może wypełnić tę “niszę” i pomóc twórcom takich gier w reklamie.

Przed wspomnianymi zmianami, użytkownicy Chaturbate, którzy streamowali gry, otrzymywali ostrzeżenia o łamaniu praw autorskich firm trzecich. Firma nie chciała się bowiem angażować w ewentualne sprawy sądowe, dotyczące pokazywania gier razem z treściami dla dorosłych. Stąd pomysł listy gier, których twórcy wyrazili zgodę na taką “prezentację”.

Zobacz: Twitch obiecuje nowe narzędzia do walki z „rajdami nienawiści”

Właściwie jedynym co w tej sprawie zaskakuje to fakt, że zmiana podejścia zajęła firmie tak długo. Ciekawa będzie w tym momencie reakcja samej branży, w tym największych firm – czy również będą chciały pojawić się na platformie? Jak myślicie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

2 KOMENTARZE

  1. Twitch utorował drogę wielu rodzajom treści niezwiązanych z grami, w tym muzyce, gotowaniu, fitnessowi, sztuce kreatywnej i nie tylko. Otworzyło to drzwi wielu osobom, które chcą dzielić się swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami z szerszą publicznością na platformie. that’s not my neighbor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię