Strona głównaWiadomościTwitch obiecuje nowe narzędzia do walki z "rajdami nienawiści"

Twitch obiecuje nowe narzędzia do walki z „rajdami nienawiści”

Według zapowiedzi przedstawicieli platformy Twitch, przygotowują się oni do wprowadzenia nowych funkcji, zaprojektowanych by pomóc streamerom poradzić sobie z nasilającym się zjawiskiem “rajdów nienawiści”.

Oryginalna możliwość rajdowania kanałów została stworzona jako pozytywne narzędzie społeczności, by jedni streamerzy mogli w ten sposób wspierać innych, przez dzielenie się z nimi swoją publicznością. Jednak niektórzy, złośliwi użytkownicy szybko zaczęli nadużywać tej opcji, ustawiając fałszywe konta i boty, a potem zalewając chat najmniejszych kanałów negatywnymi wiadomościami.

Zobacz: #ADayOffTwitch – protest streamerów przeciwko atakom na Twitchu

Twitch już nie raz obiecywał, że zajmie się tą sprawą, ale wielu streamerów ciągle skarżyło się, że tak naprawdę brakowało poważnej reakcji firmy. W zeszłym miesiącu odbył się nawet spory, trwający 24 godziny protest. Teraz jednak Twitch jest już niemal gotowy do wprowadzenia nowych opcji, zaprojektowanych do walki z takimi zjawiskami.

Zdjęcia prezentują nowe ustawienia, stworzone by dać twórcom większą kontrolę nad ich kanałami, pozwalając im wybrać kto dostanie konkretne przywileje. Jest też opcja ograniczenia czatu tylko do tych użytkowników, którzy wcześniej zweryfikowali się za pomocą maila lub numeru telefonu. Streamerzy już wcześniej zgłaszali propozycję takiej weryfikacji – wykorzystanie adresu mailowego może być bowiem zbyt łatwe do ominięcia za pośrednictwem fałszywej skrzynki. Pozostaje mieć nadzieję, że nowe narzędzia okażą się skuteczne i zapewnią dodatkową ochronę przed złośliwymi atakami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię