Strona głównaGryAktualnościCheatujesz w Apex Legends? Możesz już nigdy więcej nie zagrać. Respawn rozdaje...

Cheatujesz w Apex Legends? Możesz już nigdy więcej nie zagrać. Respawn rozdaje bany na Hardware ID

Studio Respawn wytoczyło bardzo ciężkie działo w walce z oszustami grającymi w Apex Legends. Gracze skarżą się, że developer karze oszustów banami na hardware ID.

Jak można się domyślać, ban na hardware ID blokuje możliwość gry na konkretnym sprzęcie, niezależnie od założonego konta, sposobu połączenia z internetem, itp. W różnych wątkach pojawiających się w internecie, między innymi na Reddicie, gracze PeCetowi, którzy przyznali się, że oszukiwali w Apex, donoszą, że otrzymali takie bany na hardware ID i szukają sposobu, by obejść blokadę. Zwykle wykorzystywane w tego typu sytuacjach sposoby, takie jak zmiana IP, nie działają, podobnie jak próby tworzenia kolejnych kont. Każde kolejne konto takiej osoby od razu zostaje zbanowane.

Zobacz: Fortnite bezczelnie kopiuje z Apex Legends

Jeszcze wyższy poziom bezczelności zaprezentował pewien streamer, który również oszukiwał w grze. Z początku chwalił się, że żadne działania Respawn nie powstrzymają go przed grą, aż w końcu był zmuszony się poddać i przełączyć na… wirtualne łowienie ryb. Niestety, sytuację znamy jedynie z opisu na Reddicie, bo sam zainteresowany skasował wszystkie zarchiwizowane na jego kanale filmy.

Zobacz: Ostatnia aktualizacja Apex Legends usuwała cały postęp graczy

Oprócz walki z oszustami, Respawn planuje jeszcze jedną karę dla “niegrzecznych” graczy. Chodzi o kary za wczesne wychodzenie z rozgrywki. Taka opcja na pewno jest przewidywana w grze, ale nie nastąpi to prędko – na pewno nie w aktualizacji do wersji 1.1. Tak więc na to rozwiązanie niecierpliwi gracze będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Jak podoba Wam się podejście Respawn do walki z oszustami?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

3 KOMENTARZE

  1. Miałem lepszy nr. Mój syn z kolegą wpadli na pomysł Hax w Apex . Jak byłem na urlopie odpalili to na moim kompie . Po powrocie do domu okazało się ze nie oni a ja mam bana Na konto EA .
    Od miesiąca się odwołuję i nic to nie daje mimo że mam pobrane raport że w tych dniach się nie logowałem na swoim Koncie . Straciłem jakieś 18 tys zł które wpłaciłem EA na konto w 2 lata . A do tego nikt z EA polska nie ma uprawnień do ingerowania w w/w blokady . Dzisiaj nie mogę założyć nowego konta potraciłem z 10 gier FIFE itd . nikt nie chce ze mną rozmawiać ani oddać . Każdy rozkłada ręce i mówi że nie pomoże .

  2. Oni są pojebani w apex legends niech sobie ryje z banują hardwerem na ryju
    debile zablokowali mi konto z 20 grami po całości a co dopiero za czołem grać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię