Strona głównaWiadomościCherry prezentuje nową klawiaturę mechaniczną TKL – MX Board 1.0

Cherry prezentuje nową klawiaturę mechaniczną TKL – MX Board 1.0

Firma Cherry znana jest głównie z produkcji dobrej jakości przełączników mechanicznych. Jednak niemiecki producent sam również zajmuje się tworzeniem klawiatur. Najnowszym modelem w ofercie jest MX Board 1.0.

Cherry MX Board 1.0 to klawiatura typu TKL. Skrót ten oznacza tenkeyless, czyli modele pozbawione sekcji numerycznej, a przez to dużo mniejsze. Takie urządzenia sprawdzają się przede wszystkim w przypadku graczy, którzy mają małe biurka lub używają małych czułości myszki i potrzebują dużo miejsca na wykonywanie ruchów gryzoniem. To też ulubione modele esportowców, którzy cały swój sprzęt muszą wozić na liczne turnieje.

Klawiatura marki Cherry dostępna jest w trzech wariantach. Użytkownicy mają do wyboru przełączniki MX Red, MX Blue oraz MX Brown. Czerwone są cenione przede wszystkim przez graczy, bowiem mają liniowy charakter pracy, przez co są odrobinę szybsze. Niebieskie przełączniki powinny spodobać się osobom dużo piszącym, ponieważ dają najlepszy komunikat zwrotny. Niestety, są też bardzo głośne. Z kolei MX Brown to taki kompromis między czerwonymi i niebieskimi – dobrze sprawdzą się u graczy i dziennikarzy.

Wymiary klawiatury to 370 x 150 x 25 mm. Urządzenie waży 730 gramów i ma 87 klawiszy. Producent deklaruje, że obudowa została wykonana z tworzywa ABS, które powinno być odporne na uszkodzenia. Jeśli chodzi o podświetlenie to zastosowano białe diody LED. Cena na ten moment nie jest jeszcze znana.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię