Strona głównaEsportJuż ponad 20 mln dolarów w puli nagród The International 2017!

Już ponad 20 mln dolarów w puli nagród The International 2017!

Już w tym momencie w puli nagród The International 2017 znajduje się ponad 20 mln dolarów. Pobicie zeszłorocznego rekordu jest już tylko kwestią czasu. Wszystko dzięki graczom, którzy kupują Przepustki Bitewne.

The International to największy i najważniejszy turniej Dota 2. To też przy okazji zawody esportowe z największymi nagrodami pieniężnymi w historii. Jest to możliwe dzięki graczom z całego świata. Valve do puli nagród daje zaledwie 1,6 mln dolarów. Pozostała kwota pochodzi z zakupów Przepustki Bitewnej w grze. Kosztuje ona 9,99 dolara (lub 36,99 dolarów na 75 poziomie), z czego 25 procent trafia do puli The International. Wydaje się, że to niewiele, ale w rzeczywistości to grube miliony dolarów dla najlepszych zespołów Dota 2 na świecie.

W zeszłym roku uczestnicy The International otrzymali od organizatorów ponad 20,7 mln dolarów, z czego aż 9,1 mln przypadło zwycięzcom – Wings Gaming. W tym roku rekord po raz kolejny zostanie pobity. Przepustkę Bitewną można kupować już od 4 maja, ale sprzedaż potrwa aż do 30 sierpnia. Tym samym gracze mają jeszcze 2 miesiące, aby przebić zeszłoroczny wynik. A do tego pozostało już bardzo niewiele. W tym momencie w puli nagród The International 2017 znajduje się ponad 20,1 mln dolarów. To zaledwie 600 tys. dolarów mniej niż przed rokiem. Najprawdopodobniej pęknie kolejna bariera – 21 mln dolarów. Kto wie, może nawet uda się dobić do 25 mln dolarów, co byłoby nie lada wyczynem.

Źródło: Dota 2

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię