Strona głównaGryAktualnościCities: Skylines posłużyło jako argument do zmian w projekcie krakowskiej obwodnicy

Cities: Skylines posłużyło jako argument do zmian w projekcie krakowskiej obwodnicy

Zastanawialiście się kiedyś na ile realistycznie odwzorowano szczegóły miasta w Cities: Skylines? Pewna sytuacja z Krakowa pokazuje, że chyba całkiem dokładnie…

Kraków przygotowuje się do budowy nowego węzła drogowego Kraków-Mistrzejowice, który ma stanowić nowe połączenie trasy S7 i S52. Jeden z mieszkańców postanowił sprawdzić w Cities: Skylines jak zadziała nowe rozwiązanie, zaprojektowane przez GDDKiA. Stworzył więc “model” węzła i nagrał film obrazujący co się na nim dzieje – nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Okazało się, że rozwiązanie zatwierdzone wcześniej przez GDDKiA ma pewne braki, które mogą powodować korki – tak przynajmniej pokazał model w grze. Ponadto, okazało się, że projekt zawierał kilka miejsc, które mogą być potencjalnie niebezpieczne, chociażby przez konieczność kilkukrotnej zmiany pasa.

Zobacz: Manor Lords – polska strategia, która chce rywalizować z serią Total War

Swoją analizę, popartą już istniejącymi problemami z krakowskich obwodnic, pomysłodawca pokazał urzędnikom. Efekt? Projekt zostanie dodatkowo zweryfikowany, a węzeł przeprojektowany. Jednym słowem, Cities: Skylines w dużym stopniu przyczyniło się do zmiany myślenia urzędników odpowiedzialnych za ruch drogowy. Oby tak dalej!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię