Strona główna Wiadomości Oprogramowanie ClockTuner for Ryzen 2.0 (CTR 2.0) pozwala na precyzyjny overclocking procesorów Ryzen...

ClockTuner for Ryzen 2.0 (CTR 2.0) pozwala na precyzyjny overclocking procesorów Ryzen 5000

- Reklama -

Najnowsza wersja ClockTuner for Ryzen 2.0 powstawała wyjątkowo długo, złożyło się na to kilka czynników, w tym wyjątkowo złożona architektura Zen3 w procesorach AMD Ryzen 5000.

Twórcy wzięli sobie za jeden z głównych celów wyciśnięcie ostatnich soków z procesorów Ryzen 5000. Zastosowana architektura Zen3 w procesorach AMD pozwala na bardzo dokładne strojenie procesora, wykorzystywana jest technologia Curve Optymizer, która pozwala dopasowywać napięcie dla poszczególnych rdzeni. AMD opisuję tę technikę, jako darmowy overclocking, ponieważ są w stanie wycisnąć bardzo wysokie taktowanie z każdego procesora wykorzystującego architekturę Zen3.

Dodatkowo zastosowanie mechanizmu Precision Boost Overdrive 2.0 pozwala, na całkowitą automatyzację procesu podkręcania procesora i nie wymaga od użytkownika posiadania wiedzy o podkręcaniu procesora. Wydawać by się więc mogło, że AMD skutecznie wyeliminowało ręczne podkręcanie swoich jednostek centralnych. Tak się jednak nie stało. Z pomocą przychodzą nam właśnie takie narzędzia jak CTR 2.0, który pozwala na jeszcze dokładniejsze wystrojenie procesora, żeby pracował z maksymalną wydajnością. Samo narzędzie zostało wyposażone w szereg zaawansowanych funkcji jak CTR HYBRID OC, narzędzie to pozwala lepiej zoptymalizować działanie procesora dla aplikacji wielowątkowych, jak i jednowątkowych.

Co więcej, w trybie Phoenix, program zapisuje wszystkie ustawienia automatycznie, więc nie stracimy naszych ustawień, w trakcie wyciskania ostatniej kropli wydajności.

Program możemy już pobierać ze strony guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE