Strona głównaWiadomościOprogramowanieClockTuner for Ryzen 2.0 (CTR 2.0) pozwala na precyzyjny overclocking procesorów Ryzen...

ClockTuner for Ryzen 2.0 (CTR 2.0) pozwala na precyzyjny overclocking procesorów Ryzen 5000

Najnowsza wersja ClockTuner for Ryzen 2.0 powstawała wyjątkowo długo, złożyło się na to kilka czynników, w tym wyjątkowo złożona architektura Zen3 w procesorach AMD Ryzen 5000.

Twórcy wzięli sobie za jeden z głównych celów wyciśnięcie ostatnich soków z procesorów Ryzen 5000. Zastosowana architektura Zen3 w procesorach AMD pozwala na bardzo dokładne strojenie procesora, wykorzystywana jest technologia Curve Optymizer, która pozwala dopasowywać napięcie dla poszczególnych rdzeni. AMD opisuję tę technikę, jako darmowy overclocking, ponieważ są w stanie wycisnąć bardzo wysokie taktowanie z każdego procesora wykorzystującego architekturę Zen3.

Dodatkowo zastosowanie mechanizmu Precision Boost Overdrive 2.0 pozwala, na całkowitą automatyzację procesu podkręcania procesora i nie wymaga od użytkownika posiadania wiedzy o podkręcaniu procesora. Wydawać by się więc mogło, że AMD skutecznie wyeliminowało ręczne podkręcanie swoich jednostek centralnych. Tak się jednak nie stało. Z pomocą przychodzą nam właśnie takie narzędzia jak CTR 2.0, który pozwala na jeszcze dokładniejsze wystrojenie procesora, żeby pracował z maksymalną wydajnością. Samo narzędzie zostało wyposażone w szereg zaawansowanych funkcji jak CTR HYBRID OC, narzędzie to pozwala lepiej zoptymalizować działanie procesora dla aplikacji wielowątkowych, jak i jednowątkowych.

Co więcej, w trybie Phoenix, program zapisuje wszystkie ustawienia automatycznie, więc nie stracimy naszych ustawień, w trakcie wyciskania ostatniej kropli wydajności.

Program możemy już pobierać ze strony guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię