Oprogramowanie

Wysoka wydajność w grach i stabilność systemu to nie tylko mocne podzespoły. To również nowe oprogramowanie i sterowniki, które należy regularnie aktualizować…

Oprogramowanie Canona pozwala użyć aparatu jako kamery internetowej

W związku z pandemią koronawirusa i koniecznością pracy z domu drastycznie wzrósł popyt na kamery internetowe. Jeśli takiej nie macie, a dysponujecie aparatem fotograficznym marki Canon, to nie musicie się martwić. Nowy program pozwala wykorzystać aparat w formie kamery internetowej.

Nvidia RTX Voice może działać bez karty z serii RTX

RTX Voice to nowa aplikacja Nvidii, która wykorzystuje moc obliczeniową karty graficznej do wycinania dźwięków tła i szumu mikrofonu. Darmowy program okazał się wręcz rewolucyjny, ale nie każdy – w teorii – może z niego skorzystać. W praktyce okazuje się, że karta GeForce RTX wcale nie jest wymagana.

Nvidia RTX Voice – karta graficzna poprawi dźwięk Twojego mikrofonu

Dobry mikrofon to niezwykle ważne urządzenia w arsenale niemal każdego gracza. Pozwala komunikować się ze znajomymi i członkami drużyny we wszelkiej maści grach online i jest niezbędny w trakcie streamowania. Tylko jak sprawić, żeby miał jak najlepszą jakość? Z pomocą przychodzi nowy program Nvidii.

Facebook uruchamia aplikację mobilną, dedykowaną streamowaniu gier

Twitch i Youtube nie mają specjalnej konkurencji jeśli chodzi o aplikacje do streamowania gier. Facebook co jakiś czas próbuje jednak nadgonić konkurencję – i właśnie podejmuje kolejne starania, tworząc dedykowaną aplikację mobilną.

Twórcy Instagrama stworzyli pierwszy, wspólny projekt od lat – do śledzenia efektów walki z wirusem

Założyciele Instagrama, Kevin Systrom i Mike Krieger, znów połączyli siły – tym razem jednak nie w celu założenia kolejnego medium społecznościowego. Potrzeba chwili sprawiła, że włączyli się w walkę z koronawirusem w Stanach Zjednoczonych.

Facebook pracuje nad narzędziem do planowania turniejów esportowych

Dzisiaj Facebook zapowiedział Tournaments, nowe narzędzie, które pozwala użytkownikom tworzyć oraz brać udział i śledzić wirtualne zmagania.

Windows – Microsoft wstrzymuje część aktualizacji

Microsoft w najnowszym komunikacie oświadcza, że wstrzymuje część aktualizacji dla Windows. Łatki niezwiązane z bezpieczeństwem zostaną wstrzymane i nie będą udostępniane przez Windows Update.

Wyciekły wytyczne dla moderacji TikToka. Serwis miał dyskryminować brzydkich i biednych

Nowe komunikatory i portale społecznościowe rządzą się swoimi, czasem dziwnymi prawami. Ale autorzy TikToka przesadzili…

Folding@home: Nvidia prosi graczy o użyczenie mocy obliczeniowej w walce z koronawirusem

Jeśli macie gamingowego peceta, możecie użyczyć jego moc obliczeniową by pomóc w walce z pandemią COVID-19. To już kolejny sposób w jaki gracze mogą przyczynić się do poprawy sytuacji, która nas wszystkich spotkała.

Szef Reddita doradza pozbycie się TikToka. Jego zdaniem to spyware

Branża aplikacji z gatunku social mediów nie znosi próżni. Szczególnie na rynku mobilnym mody zmieniają się jak w kalejdoskopie. Aktualnie prym wiedzie TikTok i chyba nie wszystkim się to podoba.

Policja zachęca do zgłaszania dzieci korzystających z Discorda i Kali Linux?

W Wielkiej Brytanii pojawiły się plakaty zachęcające rodziców do zgłaszania się na policję w przypadku, gdy na komputerach swoich dzieci zobaczą niebezpieczne aplikacje. Wśród nich został wymieniony m.in. Discord oraz Kali Linux. Policja wypiera się, że jest autorem plakatów.

Najnowsza aktualizacja Windows 10 powoduje znikanie plików i miesza w profilach

Na komputerach wielu z Was zapewne wylądowała w tym tygodniu jedna z większych aktualizacji do Windows 10, oznaczona kodem KB4532693. Niestety, po raz kolejny nie obyło się bez problemów.

Avast ma spore problemy. Chodzi o sprzedaż danych 100 mln użytkowników

Firma Avast Software została oskarżona o sprzedaż danych około 100 mln swoich użytkowników. Nabywcami mieli być między innymi Google, Microsoft oraz Home Depot. Teraz sprawą zajmuje się czeski urząd ds. ochrony danych osobowych.

Czy Netflix przygotowuje się do nadawania w 8K? Platforma zaczyna korzystać z nowego kodeku

Najnowsze ruchy streamingowego giganta mogą wskazywać na to, że Netflix przygotowuje się do nadawania w rozdzielczości 8K. Sugeruje to między innymi implementacja nowego kodeka, AV1, który poprawia kompresję materiałów, czyniąc je łatwiejszymi do przesyłania, niezależnie od rozmiaru.

Naukowcy potrafią wykraść dane, analizując tylko jasność monitora

Jest wiele sposobów na kradzież danych z komputerów, które nawet nie są podłączone do Internetu, ale nowy jest szczególnie wyrafinowany. Okazuje się, że wystarczy prosta zmiana jasności monitora, aby dowiedzieć się, co jest na nim wyświetlane.

Gigantyczna wtopa Google! Wasze filmy z Google Photos mogły trafić w niepowołane ręce

Google przyznało się do ogromnej wpadki dotyczącej prywatnych danych ich użytkowników. Część prywatnych filmów, umieszczonych na Google Photos mogła trafić w ręce kogoś kompletnie innego. 

Free Software Foundation stworzyło petycję by Windows 7 stał się open source

Pierwsze informacje o porzuceniu wsparcia dla Windows 7 pojawiły się około roku temu. 14 stycznia tego roku ostatecznie się to dokonało, ale jest grupa ludzi, którzy nie chcą by “siódemka” całkiem umarła.

Google płaci za wypełnianie ankiet także w Polsce

Google udostępniło w Polsce swoją aplikację z ankietami, za wypełnienie, których otrzymamy niewielkie pieniądze. Mówiąc, krótko tym razem Google zapłaci za zbieranie informacji o Tobie.

Toshiba stworzyła algorytm, który ma wyprzedzać komputery kwantowe

Toshiba twierdzi, że udało im się stworzyć algorytm, który wyprzedza komputery kwantowe przy wykorzystaniu standardowego hardware’u. Firma ma zamiar skomercjalizować swoje rozwiązanie.

Steam na Chrome OS? Google nad tym pracuje

Chromebooki od zawsze miały być tanimi komputerami do przeglądania Internetu i wykonywania prostych prac w aplikacjach webowych. Najwyraźniej Google chce to zmienić i stworzyć z nich platformę dla graczy.

GORĄCE RECENZJE