Strona głównaWiadomościCo zrobić, by GTA V wyglądało jeszcze lepiej i bardziej realistycznie? Zainstalować...

Co zrobić, by GTA V wyglądało jeszcze lepiej i bardziej realistycznie? Zainstalować NaturalVision Remastered

Na milion niezależnych modów do gier przypada jeden, który diametralnie podnosi poziom wrażeń i jakość rozgrywki. Taki jest właśnie NaturalVision Remastered. 

GTA V za chwilę będzie świętowała swoje 3 urodziny. I mimo upływu lat symulator życia gangstera nie zdążył się jeszcze zestarzeć. Zadbali o to deweloperzy, jak również modderzy tworzący nadprogramową treść do gry. Niektóre z modów rozbudowują rozgrywkę o nowe misje lub kompletne scenariusze, inne zaś usprawniają kwestie techniczne dotyczące zwiększenia realizmu. Jest jeszcze trzecia grupa autorów skupiająca swoją uwagę na poprawieniu oprawy graficznej.

W tym dziale odnajdziemy masę projektów, które w mniej lub bardziej znaczący sposób ingerują w opcje graficzne, ale żadne z nich nie mogą równać się NaturalVision Remastered. Jego twórca grzebał już przy nim od 2016 roku, próbując zaszczepić oryginałowi nowe tekstury, oświetlenie, cienie, czy też podrasowaną kolorystykę otoczenia. Misja niezależnego autora nie została jeszcze zakończona.

Przedwczoraj udostępnił aktualizację do moda mającą zatrzeć granicę oddzielającą rzeczywistość od wirtualnej rozrywki. Uwzględnia między innymi zmodyfikowany system pogody, realistyczny światłocień oraz głębię obrazu. Wzorując się na innych grach autorowi w pewnym sensie udało się zrównoważyć fotorealizm z efekciarstwem. W porównaniu do wcześniejszych odsłon NaturalVision dużym sukcesem jest zmniejszenie obciążenia komputera dzięki pozbyciu się integracji z systemem ReShade.

Aktualny stan moda możemy zobaczyć na poniższej zajawce wideo.

[you tube=Irx-27XTON8] 

Kto będzie zainteresowany pograć w realistycznej oprawie w GTA V musi posiadać o wiele mocniejszy sprzęt niż sugerują to oficjalne wymagania studio Rockstar Games. 

  • CPU: Intel Core i5 3470 / AMD X8 FX-8350
  • RAM: 8 GB
  • OS: Windows 10 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
  • GPU: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD 7870 2GB
  • HDD: 72 GB

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię