Strona głównaGryAktualnościCoD: MW3 – nie dość, że gra zajmie nawet 240 GB, to...

CoD: MW3 – nie dość, że gra zajmie nawet 240 GB, to kampania to zaledwie 4 godziny

Kampania dla jednego gracza w ostatnich odsłonach serii Call of Duty nie grzeszyła długością. Jednak tym razem twórcy poszli zupełnie na skróty. Co więcej, gra zeżre 150 GB miejsca na dysku, ale twórcy mają dla graczy radę.

Nie oszukujmy się seria Call of Duty traktujemy głównie w charakterze strzelanki sieciowej. Od wielu lat Activision dodaje do niej dość krótką kampanię dla jednego gracza. Okazuje się jednak, że w najnowszej odsłonie serii, przejście kampanii zajmie w porywach od 3 do 4 godzin, to prawie nic, nawet jak na standardy CoD.

Premiera gry zaplanowana jest na 10 listopada, jednak gra została już udostępniona części graczom w ramach wczesnego dostępu. Przy okazji nie obyło się bez awarii.

O długości kampanii poinformował youtuber MarelyThirteeen. Dotarcie do napisów końcowych zajęło mu 4 godziny. Inni internauci donoszą podobny czas. Zwykle ukończenie kampanii zajmowało około 10 godzin. W Modern Warfare 2 kampania zajęła 8 godzin, a to i tak dwa razy dłużej niż w MW3.

Jedną z prawdopodobnych przyczyn może być to, że MW3 było tworzone jako DLC do MW2, ale ewoluowało potem w osobną grę. Przynajmniej takie informacje przekazywał Tom Henderson na początku tego roku.

Kampania może i krótka, ale waży jak duża. Gracze, który mieli okazję już zainstalować tytuł donoszą, że na PC gra zajmuje około 200GB. Natomiast gracze PS5 pisali o 240 GB. Poprzednia część gry zajmowała 150 GB. O ile na PC może nie stanowić to większego problemu to już na PS5 jest to poważny problem dla graczy nie posiadających dodatkowego dysku.

https://x.com/CallofDuty/status/1720119892697821399?s=20

Twórcy gry tłumaczą, że ma to związek z bogatą zawartością w tym trybu Zombie oraz obsługą map z MW2. Sugerują w tej sytuacji odinstalowanie wybranych, nieużywanych elementów gry w aplikacji startowej Call of Duty HQ.

Z innych ciekawostek, po sporej krytyce graczy deweloperzy usuwają suwaki z dodatków do broni oraz dodają możliwość filtrowania dodatków.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię