Strona głównaGryAktualnościCodemasters podobno zaakceptowało ofertę Take-Two, finalizacja ma nastąpić w 2021.

Codemasters podobno zaakceptowało ofertę Take-Two, finalizacja ma nastąpić w 2021.

Jak podaje raport Video Games Chronicle, zarząd Codemasters doszedł do porozumienia z Take-Two i operacja sprzedaży studia ma zostać sfinalizowana w przyszłym roku.

Plotki dotyczące tego, przejęcia krążą po internecie od dłuższego czasu, ale to w zeszły piątek Take-Two potwierdziło, że trwają rozmowy z Codemasters. CEO Take-Two Strauss Zelnik zamieścił w internecie swoje oświadczenie, w którym pisze:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozmów z Codemasters i cieszymy się że będziemy mogli ich powitać w naszych strukturach. Codemasters znane jest z wielu marek, które dostarczają rozrywki graczom, wierzymy, że gry te wpiszą się nasze aktualne portfolio gier sportowych.

Transakcja warta jest około 740 milionów Funtów Brytyjskich, ale firma Take-Two większość tej kwoty zamierza pokryć swoimi akcjami. Zakończenie transakcji ma nastąpić w 2021 roku. Jaki wpływ, będzie to miało na plany wydawnicze mistrzów kodu. Przekonamy się w przyszłym roku. Pod skrzydłami korporacji Take-Two znajdują się takie studia jak: Rockstar, czy właśnie 2K Sports odpowiedzialne za serię NBA 2K. Oczywiście mamy nadzieję, że seria DiRT nie podzieli losów NBA, ale o tym przekonamy się w przyszłości.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię