Strona głównaWiadomościHardwareAMD Radeon RX 6800 podobno jest o 50% wydajniejszy w kopaniu kryptowalut,...

AMD Radeon RX 6800 podobno jest o 50% wydajniejszy w kopaniu kryptowalut, niż RTX 3090

Jak donosi jeden z użytkowników Chińskiego portalu QQ, AMD Radeon RX 6800, bez postfiksu XT jest wydajniejszy w wydobywaniu kryptowalut o 50% od GeForce RTX 3090.

Plotka ta bardzo mocno spolaryzowała użytkowników, ponieważ taka informacja, może w drastyczny sposób wpłynąć na cenę samych kart graficznych, jak i na ich dostępność.

Aktualnie najwydajniejszą kartą graficzną w wydobyciu kryptowalut jest wspominany GeForce RTX 3090, w ciągu doby potrafi wydobyć 0,00022300 BTC, co przekłada się na 3,45 USD, co w skali miesiąca daje około 100 USD. Jeśli plotka odnośnie do rzekomej wydajności AMD Radeon RX 6800 się potwierdzi. To będzie to faktycznie najbardziej opłacalna karta graficzna do wydobycia BTC.

Na potwierdzenie swoich słów użytkownik Lean zamieścił zdjęcie z kartą graficzną.

Nie trzeba było czekać, długo na odpowiedź innych użytkowników, którzy wątpią w prawdę podawanych wyników i zarzucają kłamstwo użytkownikowi Lean.

Jeśli jednak doniesienia te okażą się prawdziwe, to faktycznie sytuacja graczy, ze słabej stanie się wręcz dramatyczna. Ponieważ dostanie nowej karty graficznej Nvidii już w tym momencie graniczy z cudem, chyba że kupimy ją po mocno zawyżonej cenie na portalu aukcyjnym. Jak będzie wyglądała dostępność najnowszych kart graficznych AMD Radeon 6000 dowiemy się już 18 Listopada. Kiedy to pojawią się na sklepowych półkach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię