Strona głównaWiadomościAkcesoriaCooler Master atakuje rynek monitorów dla graczy. Oto model GM3-CW

Cooler Master atakuje rynek monitorów dla graczy. Oto model GM3-CW

Cooler Master, jak zresztą sama nazwa wskazuje, u początku swojego istnienia był firmą specjalizującą się w chłodzeniu. Z czasem do portfolio zaczęły dołączać kolejne akcesoria komputerowe. Teraz marka wchodzi na rynek monitorów, a jednym z pierwszych modeli jest Cooler Master GM34-CW.

Cooler Master GM34-CW nie jest pierwszym monitorem dla graczy w ofercie firmy. Wcześniej zaprezentowano już modele GM219-30 oraz DM219-35. Teraz dołącza do nich nowa konstrukcja, która nieco ułatwia kwestię nazewnictwa. GM to po prostu „gaming monitor”, a liczna 34 oznacza przekątną w calach.

Monitor wyposażony jest w 34-calową, zakrzywioną (1500R) matrycę VA Quantum Dot o proporcjach 21:9. Oferuje maksymalną rozdzielczość 3440 x 1440 pikseli i odświeżanie 144 Hz. Producent chwali się też niskim czasem reakcji, wynoszącym 1 ms (między odcieniami szarości) oraz jasnością 400 nitów i obsługą HDR. Oprócz tego monitor wspiera technikę synchronizacji obrazu AMD FreeSync 2.

Cooler Master GM34-CW

Cooler Master GM34-CW ma dwa złącza DisplayPort i dwa HDMI. Wszystkie obsługują HDR10. Warto wspomnieć również o głośnikach stereo o mocy 3 W, a także wyjściu audio na słuchawki. Co ciekawe, producent pomyślał też o różowym podświetleniu, które może mrugać lub świecić stałym światłem. Szkoda, że nie są to diody RGB LED, ale nie ma co narzekać. W razie potrzeby, dzięki standardowi VESA 75 x 75 mm, monitor można powiesić na ścianie lub ramieniu. Cena nie jest jeszcze znana.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

 1. GM34-CW jest to DM219-35 po prostu zmienili nazwenictwo.
  Cena rekomendowana dla sprzedawców (MSRP) w EU to 750 Euro wliczając podatek.
  Przykro mi to mówić, ale w ogóle mało jakości w tym artykule od strony informacji.
  Dużo treści zawartych tutaj było już znane od listopada, mało nowych informacji.
  Można by usprawnić treść także o podanie konkurencji w przedziale cenowym jak i w przedziale wartości.
  Na przykład za 250 Euro więcej już by był Samsung C49RG90, oferujący 32:9, lepsze kolory i prawdziwy 10-bit panel.
  W tym samym przedziale cenowym MSI MPG341CQR, gorszy gamut, podobne parametry, szybka matryca jak na VA, słabszy kontrast niż norma dla VA.
  Lepsza wartość AOC CU34G2X i MSI MPG341CQRV.

  Poinformować ludzi o tym jak działa HDR, aby HDR był faktycznie obsługiwany matryca musiała by obsługiwać jeszcze, FALD – pełny szereg przyciemniania no i prawdziwy 10 bitowy panel no i przynajmniej luminacja na poziomie 600 nitów.
  Monitor obsługuje HDR400, to jest najniszy standard HDR.
  Luminacja tylko na poziomie 400 nitów, 8 bitowy panel + FRC, no i nie ma przyciemniania matrycy.

  Można by napisać więcej o FreeSync Premium Pro, zakres LFC i czy monitor będzie kompatybilny z Adaptive Sync z kartami nvidia. Także że FreeSync będzie działał razem z HDR itd.

  Po prostu więcej informacji na temat aktualnych funkcji ekranu. Nie jakieś głośniki i RGB. Dawało by dużo jakości.

  • Przede wszystkim trzeba rozróżnić newsa od poradnik. Pan się domaga informacji na poziomie tego drugiego, gdy mówimy o tym pierwszym 😉 To jednak zupełnie dwie różne kwestie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię