Strona głównaWiadomościCooler Master MasterLiquid Maker 240 - na gorące podzespoły sprawdzą się tylko...

Cooler Master MasterLiquid Maker 240 – na gorące podzespoły sprawdzą się tylko płynne rozwiązania

Kompletny zestaw do komputerowego grzejnika pojawi się na początku przyszłego roku. Jego cena jest równa jego pasji do chłodu.

W komputerach odbywają się dantejskie sceny walki o zachowanie względnego poziomu temperatury. Nie zawsze jest to możliwe przy korzystaniu z powietrznych układów chłodzenia, a tym trudniej, gdy pod skorupą ukrywamy topowe GTX-y i kilkurdzeniowe procesory. Jeśli nie chcemy dmuchać na ciepłe radiatory, wówczas zakup porządnego chłodzenia cieczą będzie oczekiwany przez spracowane podzespoły.

Fakt, producenci życzą sobie całkiem sporo za parę rurek i kilkaset mililitrów specyficznego płynu, acz jest to cena efektywności pracy i długowieczności drogiego sprzętu. A propos luksusowego towaru, który obniży gorączke CPU oraz GPU, Cooler Master zdradza, że w lutym przyszłego roku wyda nowy zestaw dla graczy i fanów OC. MasterLiquid Maker 240 dzięki swojej wysokiej cenie (399 dolarów) będzie w ścisłej czołówce systemów high-end.

W zamian za naszą hojność otrzymamy 1,2 metra plastikowych tub, blok wodny o pojemności do 200 ml, radiator z dwoma wentylatorami podświetlanymi RGB. Zaletą chłodzenia CM jest możliwość podłączenia dodatkowego bloku wodnego i radiatora poprzez łączniki G1/4. Oznacza to, że chłodu może zaznać nie tylko procesor, ale również i rdzeń karty graficznej.

Ostateczna cena może ulec jeszcze zmianie, dlatego w razie czego przygotujcie kilka dolarów więcej.   

   

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię