Strona głównaEsportZapowiedziano ESL One Cologne 2018 i nie będzie to Major

Zapowiedziano ESL One Cologne 2018 i nie będzie to Major

ESL One w Kolonii to jeden z najważniejszych turniejów CS:GO w ciągu roku. Aż trzy razy miał rangę Majora, ale ostatni raz w 2016 roku. W przyszłym nie ulegnie to zmianie, co oznacza, że jest kolejna szansa na zawody tej rangi w Polsce.

ESL One Cologne 2018 po raz piąty z rzędu odbędzie się w Lanxess Arena. Potyczki najlepszy drużyn CS:GO na świecie obejrzymy w dniach od 3 do 8 lipca. Przez pierwsze trzy dni (3-5 lipca) rozgrywana będzie faza grupowa, a kolejne trzy (6-8 lipca) to już faza play-off, którą będzie można oglądać na żywo.

Organizatorzy jak na razie nie podali informacji na temat zaproszonych drużyn. Wiadomo jedynie, że w Kolonii pojawi się 16 zespołów ze światowej czołówki. Zgodnie z tradycją część powinna otrzymać bezpośrednie zaproszenia, a część uzyskać awans w eliminacjach. Nie znamy też formatu rozgrywek, ale ESL już jakiś czas temu zapowiadał zmian, w ramach których mniej ma być pojedynków BO1 na rzecz bardziej sprawiedliwych meczów w formacie BO3. Szczegóły nie są jednak znane.

[you tube=32v3c89K1FQ]

Sprzedaż biletów na wydarzenie zostanie uruchomiona już za 2 dni, czyli 1 grudnia tego roku. Najtańsza wejściówka na trzy dni to koszt 49 euro. Droższe kosztują odpowiednio 89, 229 oraz 3000 euro. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie ESL One. W puli nagród znajdzie się w sumie 300 tys. dolarów, co też oznacza, że nie będą to zawody rangi Major. Cały czas jest szansa, że jeden z dwóch najważniejszych turniejów w ciągu roku odbędzie się w Polsce, być może po raz kolejny będzie organizowany przez PGL. Ale na razie to tylko przypuszczenia. Również dobrze za organizację mogą być odpowiedzialne DreamHack, MLG lub inna organizacja.

Źródło: ESL One

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię