Strona głównaWiadomościCooler Master na CES 2018 - nowe sprzęty z nową technologią

Cooler Master na CES 2018 – nowe sprzęty z nową technologią

Producent zrobił na targach bogatą wystawkę z akcesoriów. Po stołach walały się myszki, klawiatury, podkładki i słuchawki przeznaczone tylko do jednego…

Jak się można domyśleć, to urządzenia wręcz stworzone do gamingu. Każde z osobna wyposażone w autorską technologię pozwalającą wynieść umiejętności graczy oraz ich satysfakcję z rozgrywki na nowy poziom. Charakterystyczny dla nowych peryferiów Cooler Mastera jest design, który wręcz zmusza do bliskich kontaktów.

Klawiaturki mechaniczne znajdują się w szerokim kręgu zainteresowań zawodowców i amatorów. Po jednym dotknięciu przełącznika już nikt nie wraca do staroświeckich membranowców. Podobna zasada tyczy się modeli MK850 i MK851, mogących przekonać do siebie nawet tych najbardziej doświadczonych playersów. MK851 jest tutaj prawdziwym kąskiem, bowiem uzbrojono ją w technologię Aimpad. Po aktywowaniu tejże funkcji na klawiaturze zmienia się styl pracy 8 przycisków (m.in. WSAD), modyfikując klasyczną rejestrację kliku na sposób działania pedałów w samochodzie. Po wybraniu konkretnego przycisku w grze można zmienić szybkość np. poruszania się za sprawą odpowiedniego nacisku na klawisz. W tym wariancie klawiatury producent zastosował jeden rodzaj przełączników Cherry MX Red, natomiast MK850 uzbroił już w 3: RED, Brown, Blue. Wspólne dla obu modeli są dodatkowe przyciski multimedialne, metalowa konstrukcja, 2 rolki, podkładka pod nadgarstek, a także podświetlenie RGB.

Na ekspozycji CM nie mogło zabraknąć wąsatego gryzonia. MM830 łasił się do zwiedzających, kusząc inżynierskimi cudami i atrakcyjnym wyglądem. Uwagę osób kupił przede wszystkim zintegrowanymi przyciskami D-Pad obsługiwanymi za pomocą kciuka. Z założenia mają ułatwić kontrolowanie ruchu postacią w grach typu MMO, ale pomocne okażą się również w MOBA, gdzie dodatkowe przyciski pod palcem przyspieszają wybór opcji sterowania. Myszon może się jeszcze pochwalić czułym sensorem Pixart 3360 o rozdzielczości do 24 000 dpi i rozbudowanymi opcjami do regulacji podświetlenia RGB.

W trakcie targów głośno mówiło się także o nowych słuchawkach MH850 korzystających z technologii Focus FX. Membrany działają tu w dwóch wybieralnych systemach odsłuchu, przekazując pełną paletę dźwięków z miarową głębią lub oddzielając tony wysokie od średnich z opcją Focus FX. W przypadku tego drugiego systemu, przetworniki są bardziej wyczulone na kierunkowość np. kroków, otwieranych drzwi w grach. Słuchawki cechuje wygodna obsługa i łatwy transport, bowiem od nausznika odłączane są przewody komunikacyjne USB-C oraz 3.5 mm jack, a także mikrofon. MH850 mogą się podobać miłośnikom klasycznego wyglądu z delikatnym podświetleniem RGB, które można wyregulować za pomocą sterowników lub pokrętła zamieszczonego na słuchawce.

Prezentacja podkładki MP860 nie była już tak ekscytująca, jak pozostałych akcesoriów, acz mogła się spodobać graczom, którzy do codziennych zabaw potrzebują dwóch rodzajów powierzchni dla swoich myszek. Podkładka Cooler Mastera oferuje zarówno miękką stronę dla większej kontroli i precyzyjniejszej pracy, zaś po odwróceniu jej na sztywniejszą stronę otrzymamy idealny poziom tarcia do dynamicznej gry. Intrygującego smaczku MP860 dodaje podświetlenie RGB.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię