Strona głównaWiadomościCooler Master stworzy chłodzenie do procesorów AMD Threadripper

Cooler Master stworzy chłodzenie do procesorów AMD Threadripper

Cooler Master i AMD oficjalnie ogłosiły nawiązanie współpracy między obiema markami. Na mocy umowy producent systemów chłodzenia dostarczy coolery do układów AMD Threadripper. 

Cooler Master zapewnia, że wszystkie coolery zostały stworzone specjalnie z myślą o procesorach Threadripper. Inżynierowie wzięli pod uwagę między innymi większą powierzchnię układów z tej rodziny i ich unikalny kształt, aby jak najlepiej odprowadzać z nich ciepło. Owocem tej współpracy jest między innymi model o nazwie Wraith Ripper, który po raz pierwszy został zaprezentowany na targach Computex. 

– Został on stworzony specjalnie z myślą o Threadripperach. Chcieliśmy, aby był to system chłodzenia powietrzem – powiedział Jim Anderson, starszy wiceprezes w AMD. 

Cooler został stworzony, aby poradzić sobie z TDP wynoszącym nawet 250 W. Producent zapewnia, że specjalnie zaprojektowana podstawa pozwala aż o 25% lepiej odprowadzać ciepło. To dlatego, że na całej powierzchni styka się on z rozpraszaczem ciepła w procesorze. W sumie do sprzedaży trafi aż 5 różnych modeli systemów chłodzenia powietrzem i cieczą. Są to: 

  • Wraith Ripper, 
  • Masterair MA621P, 
  • Masterliquid ML240 RGB TR4, 
  • Masterliquid RGB 280 RGB TR4, 
  • Masterliquid RGB 360 RGB TR4. 

Ich ceny nie są jeszcze znane. Nie wiemy też kiedy dokładnie trafią na sklepowe półki, ale Threadrippery dokładnie dzisiaj mają swoją premierę, więc powinno to nastąpić już wkrótce. 

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię