Strona głównaWiadomościCorsair AX1600i - najlepszy zasilacz na świecie?

Corsair AX1600i – najlepszy zasilacz na świecie?

Firma Corsair zaprezentowała na targach CES 2018 w Las Vegas nowy zasilacz AX1600i. Marka reklamuje go słowa „najlepszy właśnie stał się jeszcze lepszy”. Czy to rzeczywiście najlepszy zasilacz na świecie?

Corsair AX1600i pod wieloma względami jest urządzeniem wyjątkowym. Po pierwsze, oferuje moc aż 1600 W, czyli więcej od poprzedniego rekordzisty, którym był Corsair AX1500i. Ale to nie jedyna zaleta. Nowy model jest zgodny ze standardem 80 PLUS Titanium, co oznacza, że osiąga efektywność na poziomie aż 94 procent. Udało się to dzięki zastosowaniu japońskich kondensatorów, zdolnych do pracy w temperaturze nawet 105 stopni Celsjusza oraz tranzystorów z azotkiem galu (GaN), które do tej pory nie były spotykane w modelach na rynek konsumencki.

Poza tym model AX1600i jest usprawnioną regulację napięcia, jest cichszy i mniejszy od swojego poprzednika. Jego wymiary to 200 x 150 x 86 mm. Waga to z kolei skromne 2,65 kg. Jest to oczywiście model w pełni modułowy, więc podłączymy do niego tylko te kable, które akurat będą nam potrzebne. Zasilacz jest już dostępny w sprzedaży z niebagatelnej cenie 450 dolarów.

[you tube=FDLWWvXJ0Q0]

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię