Strona głównaWiadomościCorsair Carbide SPEC-04 poszerza linię obudów Mid-Tower.

Corsair Carbide SPEC-04 poszerza linię obudów Mid-Tower.

Do katalogu produktów trafiła nowa obudowa Corsair Carbide SPEC-04 w trzech kolorach. Zaprojektowana jest w zgodzie z ergonomią, a jej kształtnych rombów nie powstydziłby się nawet wielki Picasso.

Kupując stanowisko komputerowe nie można pominąć obudowy, która unifikuje wszystkie komponenty. Powinna wobec tego oferować sporo przestrzeni i cechować się przyjemną dla oka stylistyką. Czy pod blatem, czy na biurku Corsair SPEC-04 będzie trafionym pomysłem.

Odpowiednia regulacja temperatury to chyba jedna z największych bolączek współczesnego gracza, ale nie oznacza to, że nie można temu jakoś zaradzić. Rozwiązaniem może być właśnie Corsair, który posiada całkiem dużo powierzchni użytkowej do zainstalowania łącznie 5 wiatraków, w tym dwóch z przodu o średnicy 12 lub 14 cm, kolejne dwa 12cm na sklepieniu oraz jeden tej samej wielkości przy wylocie obudowy.

Wewnątrz obudowy można zastosować wszystkie wentylatory pochodzące od tego producenta z serii AF, SP, ML, HD. Pozwali to ujednolicić kulturę pracy i za tym idący dobry przepływ powietrza. Nie musimy się jednak ograniczać do standardowych konfiguracji, bowiem obudowa jest w stanie pomieścić opcjonalnie system chłodzenia cieczą z serii Hydro 120 mm sygnowany firmą Corsair. Kurz w tymże modelu nie ma szans osiąść na żadnej ze ścianek, ani na podzespołach ponieważ do zestawu dołączony jest filtr odprowadzający nieczyste pyłki na zewnątrz blachy.

Korzystanie z obudowy SPEC-04 jest o tyle wygodne, iż aby się dostać do środka, nie trzeba jej rozkręcać, a wystarczy uchylić boczną ściankę wykonaną ze szkła. Możemy wówczas wprowadzić większość popularnych formatów płyt głównych: ATX, MATX, czy też mini-ITX. Z otwartymi ramionami powita kartę graficzną o maksymalnej długości 370mm, 3 duże dyski 3,5” oraz dwa mniejsze 2,5” SSD, charakteryzujące się szybszymi transferami. Pozostaje tylko kwestia plątaniny przewodów wszystkich podłączonych urządzeń. Corsair uniknęło tych problemów dzięki organizacji przestrzeni. Wystrój wnętrza zaplanowano w sposób przemyślany, toteż wszelkie przewody są odprowadzane przez odizolowane kanały.

Pablo Picasso, gdyby żył, podniósłby głos na Corsair i oskarżył o kradzież idealnych rombów i trójkątów. Przód nie jest dziełem sztuki, ale z pewnością zmusza oczy do patrzenia. Figury geometryczne świetnie oddają, obcy dla hiszpańskiego artysty, klimat futuryzmu, który uzupełniają porty USB w wersji 3.0 i 2.0.

Obudowa Corsair Carbidge SPEC-04 dostępna jest w kolorze żółtym, czerwonym i białym. Cena wyjściowa za obudowę wynosi 50 euro.  

Źródło: corsair

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię