Strona głównaWiadomościCorsair kupuje Elgato Gaming

Corsair kupuje Elgato Gaming

Firmie Corsair nie można odmówić umiejętności dostosowywania się do sytuacji na rynku oraz umiejętności spełniania potrzeb konsumentów. Firma zaczęła od produkcji pamięci aby wejść w rynek zasilaczy i obudów oraz urządzeń peryferyjnych. Teraz Coisar niczym piracki okręt wyłania się przed oczami społeczności streamerów.

Corsair ogłosił, że nabył prawa do marki Elgato Gaming, a wraz z nią prawa do produkcji urządzeń steamingowych m.in. Elgato Stream Deck i Elgato Cam Link.

Elgato nadal będzie produkowało linię rządzeń domowych pod nazwą Elgato Eve, która nie została zakupiona przez Corsair. Elgato Eve będzie działać pod nazwą Eve Systems.

Corsair nie ujawnił wielu szczegółów na temat umowy. Nie jest znana cena zakupu firmy oraz to czy zamierza utrzymywać pracowników Elgato Gaming. Elgato ma siedzibę w Monachium w Niemczech natomiast Corsair to amerykańska firma, której siedziba znajduje się w Freemont w Kaliforni. Corsair zapowiedział, że Elgato Gaming ma działać jako oddzielna marka. Zatem jest szansa, ze pracownicy nie dostaną wypowiedzenia.

[you tube=90R6OiHxvwQ]

Korzystacie z jakiś urządzeń Elgato? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: tomshardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię