Strona głównaWiadomościCorsair Obsidian 1000D - obudowa na dwie platformy i 20 wentylatorów za...

Corsair Obsidian 1000D – obudowa na dwie platformy i 20 wentylatorów za chwilę w sprzedaży

Kiedy zamierzamy zbudować komputer na wypasie, na liście rzeczy do kupienia powinna znaleźć się obudowa Obsidian 1000D. Kosztuje majątek, ale oferuje znacznie więcej niż typowa skrzynia.

W świecie jednostek komputerowych obudowa Obsidian 1000D będzie uchodzić za prawdziwe monstrum. Corsair stworzył potwora, który będzie straszył zarówno swoimi rozmiarami (693 x 307 x 697 mm, 30 kg), jak i możliwościami rozbudowy. Za czterema szklanymi panelami jest tyle miejsca, że wewnątrz zainstalujemy dosłownie wszystko i jeszcze więcej.

Od strony konstrukcyjnej to inżynierski majstersztyk. Zmieści dwie platformy, w tym główną do grania o formacie E-ATX zasilaną przez standardowego gabarytu PSU oraz opcjonalnie drugą np. do streamowania skompletowaną na bazie płyty głównej M-ITX i 12,5 cm zasilacza typu SFX lub SFX-L.

W zdumienie wprawia również ilość miejsca przeznaczona na montaż układu chłodzenia. Łącznie wokół własnej osi może się kręcić tutaj aż 20 wentylatorów RGB. Towarzystwa mogą im dotrzymać cztery radiatory o długości 48 cm i dwa dodatkowe 42-centymetrowe. Nie trzeba chyba wspominać, że zestaw uzupełnimy o pompy oraz rezerwuary tworzące wspólnie jeden ogromny system chłodzenia wodnego. Tu jednak trzeba nadmienić, że producent, z uwagi na duże zainteresowanie indywidualnym projektowaniem wnętrza, nie dorzuca do obudowy choćby jednego wirnika.

Marzenia o projektowaniu kompa idealnego zostaną rozszerzone o budowę niepowtarzalnego magazynu na dane. Co powiecie na 5 dysków HDD i 8 SSD (po dokupieniu dodatkowych szuflad)? Chyba wiele nie trzeba mówić. Kolejny temat to instalacja kart graficznych, których to zmieści się tutaj aż 4. Dla własnej wygody można je ustawić w pozycji poziomej lub pionowej.

Jako ostatni warty wspomnienia jest dołączony do obudowy kontroler Corsair’s Commander Pro pozwalający sterować podświetleniem RGB i prędkością obrotów systemu chłodzenia.

Corsair Obsidian 1000D to z pewnością raj dla modderów i fanów unikalnych konstrukcji. Jednakże nie dajcie się pokusie zakupu, bowiem kosztuje tyle, co średniej klasy komputer. Za samą obudowę zapłacimy około 500 dolarów.

Źródło: Overclock3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię