Strona głównaWiadomościCorsair wypuścił na rynek swój najszybszy dysk SSD Neutron NX500

Corsair wypuścił na rynek swój najszybszy dysk SSD Neutron NX500

Propozycja Korsarzy powinna zainteresować głównie orędowników wydajnych magazynów danych. Cena za szybkie transfery i dużą pojemność będzie jednak bardzo wysoka.

Dzisiaj swoją premierę ma najnowszy wynalazek firmy Corsair. W ich katalogu produktów pojawił sie dysk SSD Neutron NX500 w formacie Add-In-Card. Ma stanowić alternatywę dla osób, które nie posiadają na płycie głównej gniazda M.2, a jednocześnie nie chciałyby porzucić myśli o instalacji szybkiego magazynu na dane. Aby temu zaradzić, Korsarze przygotowali dla nich dysk na osobnej karcie rozszerzeń wykorzystujący port PCIe 3.0 x4.

Dysk Neutron NX500 powinien przypaść do gustu także użytkownikom typowych SSD-ków, bowiem oferuje 5-krotnie lepsze transfery przy zachowaniu niższej temperatury pracy. Jak podaje producent, prędkość odczytu sekwencyjnego waha się na poziomie 3000 MB/s, a wartość zapisu w granicach 2400 MB/s. Ponadto Neutron NX500 nie ma sobie nic do zarzucenia w kwestii liczby wykonywanych operacji wejścia/wyjścia. Urządzenie wciągu sekundy obsługuje do 300 000 IOPS dla odczytu i 270 000 dla zapisu materiału w standardzie 4K.

Zaś za dobrą regulację temperatury odpowiada układ chłodzenia w postaci radiatora, który mocno przytula się do układu pamięci. Dzięki niemu słowo throttling i ogólne pojęcie spadku wydajności są Neutronowi NX500 nie znane. Urządzenie lubi przyjemny chłodek, toteż słupek rtęci nie wskaże gorączki podobnej, jak w przypadku rasowych dysków na SATA lub M.2.

Warto wspomnieć o dodatkowym oprogramowaniu Corsair SSD Toolbox, które pozwoli monitorować stan dysku oraz zarządzać jego przestrzenią w sposób przejrzysty i zorganizowany. Opiekę nad właściwą pracą urządzenia przejmie dodatkowo system Enchanced Error Correction, wykonujący korekcję błędów na każdym bicie pamięci.    

Dysk śmiga na kościach pamięci MLC NAND i ma być dostępny w trzech wariantach pojemności. W ofercie znajdzie się 400 GB, 800 GB oraz 1600 GB. Warianty 400- oraz 800-gigabajtowe można zamówić już u producenta w cenie 339,99 funtów i 694,99 funtów. Model o największej pojemności wskoczy do katalogu nieznacznie później, a mianowicie do końca sierpnia.   

 

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię