Strona głównaGryAktualnościCounter-Strike: Global Offensive bije kolejny rekord popularności

Counter-Strike: Global Offensive bije kolejny rekord popularności

Chociaż wielu przewidywało, że Counter-Strike: Global Offensive powoli umiera, to rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Strzelanka Valve bije kolejne rekordy popularności.

Dzięki stronie Steam Charts wiemy, jak wielką popularnością cieszą się gry na Steamie. Możemy śledzić wzrosty czy spadki popularności, a nawet sprawdzać, ile w tym momencie jest użytkowników na serwerach. W pewnym momencie wydawało się, że z CS:GO nie będzie najlepiej. Z prawie 400 tys. średnio grających osób popularność spadła w 2018 roku do około 270 tys. Wiele osób przewidywało, że to powolny koniec Counter-Strike’a.

Dzisiaj wiemy, że rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Ostatnie 30 dni to kolejny rekord Counter-Strike: Global Offensive. W tym momencie średnia liczba graczy dobiła do wyniku ponad 544 tys. osób, co jest absolutnym rekordem. Nigdy w CS:GO nie grało aż tyle osób. Jednocześnie „peak”, czyli liczba graczy z uruchomioną grą w tym samym czasie, to ponad 924 tys. I to też jest absolutny rekord. Poprzedni został pobity w lutym 2020 i wynosił nieco ponad 916 tys. graczy.

Ciekawe, jak na popularność CS:GO wpłynie premiera Valorant, czyli taktycznej strzelanki Riot Games, która ma zadebiutować latem 2020 roku.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię