Strona głównaWiadomościCreative Assembly rozszerza asortyment gier o serię A Total War Saga

Creative Assembly rozszerza asortyment gier o serię A Total War Saga

Fani totalnych bitew otrzymają nie jedną, a całą serię gier pod nowym szyldem A Total War Saga. Twórcy obiecują interesujące kampanie rozgrywane w wąskim okresie czasu.

Studio Creative Assembly co rusz serwuje nam podróże po najciekawszych okresach w dziejach historii ludzi. Walki między legendarnymi państwami, współczesnymi mocarstwami ukazane na przestrzeni kilkuset lat. Może i jest to cykl gier powtarzających schemat zmagań na arenie międzynarodowej, ale jak żadne inne oddają ducha ogromnych bitew, które prowadzi się nie tylko na placu boju, ale i w sferze dyplomacji oraz czasem będąc obojętnym na poczynania wroga.

Fani strategii turowych będą wniebowzięci na wieść o spin-offie serii Total War zapowiedzianym przez wydawcę Sega. Nowa linia gier ukryta pod nazwa A Total War Saga będzie odnosić się do wszystkich poprzednich odsłon. Ma bazować na tożsamej rozgrywce i sposobie prowadzenia kampanii, aczkolwiek ma ograniczać się do bardzo wąskiego okresu czasu lub ważnych historycznych wydarzeń. Wydzielony zbiór gier będzie odznaczać się mniejszą skalą produkcji, co oznacza, że premiery pojedynczych odsłon nastąpią o wiele szybciej.

Twórcy porównują swój przyszły projekt do dodatku Zmierzch Samurajów do gry Shogun 2: Total War. Można więc przypuszczać, że seria A Total War Saga nie otworzy nowego rozdziału, a jedynie uzupełni aktualnie wydane produkcje, skupiając się wyłącznie na konkretnym czasie, miejscu i bohaterach. Wiemy już także, w jakich czasach rozgrywać się będzie pierwszy spin-off. Creative Assembly cofnie się raz jeszcze do starożytności, a dokładnie do Total War: Rome II.      

      

Źródło: gamespot.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię