Wstęp

Strona głównaRecenzjeAkcesoriaTest Creative Super X-Fi. Dźwięk wysokiej jakości zawsze w Twojej kieszeni

Test Creative Super X-Fi. Dźwięk wysokiej jakości zawsze w Twojej kieszeni

Wstęp

Żyjemy w pięknych czasach, w których muzyki możemy słuchać niemalże wszędzie i na wszystkim. Smartfony, odtwarzacze mniejsze lub większe, laptopy, komputery, telewizory… To wygodne rozwiązanie, ale niosące za sobą pewną niedogodność. Ile źródeł dźwięku, tyle różnych brzmień. Przez to nie zawsze mamy dostęp do równie dobrej jakości muzyki, czy też dźwięków w grach i filmach.

Naprzeciw tym problemom wyszedł Creative, tworząc miniaturowy wzmacniacz słuchawkowy Super X-Fi AMP. Jego możliwości, na papierze, wyglądają imponująco. Ale czy równie dobrze jest w praktyce? Sprawdziliśmy to.

Zestaw i specyfikacja

Zestaw sprzedażowy składa się z dwóch elementów – wzmacniacza oraz dedykowanych słuchawek, które są w stanie w pełni wykorzystać jego możliwości.

Specyfikacja Super X-Fi AMP:
– aluminiowa obudowa o wymiarach 67 x 17,5 x 9,7 mm i masie 15 gramów,
– 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy AKM 4377 128 dB,
– obsługa wielokanałowego dźwięki 2.0, 5.1 oraz 7.1, 24 bity/96 kHz,
– trzykrotne wzmocnienie, obsługa słuchawek o impedancji do 600 omów,
– gniazdo Jack 3,5mm oraz USB typu C (UAC2 o niskim odchyleniu).

Znalezienie specyfikacji słuchawek Creative Aurvana SE jest chyba niemożliwe. Producent informuje za to, że to specjalna edycja modelu Creative Aurvana Live! (popularne i cenione CAL!), ale z certyfikatem Super X-Fi. Możemy więc przypuszczać, że ich specyfikacja jest identyczna.

W tym miejscu muszę przyczepić się do pudełka, w które zapakowany jest wzmacniacz. Z daleka wygląda jak paczka papierosów. Nie tylko ze względu na wymiary, ale również kolorystykę. To trochę niefortunne połączenie.

W środku, obok właściwego urządzenia, znajdziemy kabel z dwoma końcówkami USB-C oraz dodatkowo przejściówkę z portu USB C na microUSB.

Słuchawki, zapakowane w eleganckie czarne pudełko, nie mają żadnych dodatkowych akcesoriów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię