Strona głównaGryAktualnościNowy projekt zwiększy dostępność gier dla niepełnosprawnych graczy

Nowy projekt zwiększy dostępność gier dla niepełnosprawnych graczy

To co łączy wszystkich graczy to wspólna pasja. Niestety niektórzy z nas mają utrudnione możliwości czerpania pełni przyjemności z grania z powodu wypadów, chorób czy wad wrodzonych. Organizacja AbleGamers Charity od dawana walczy o potrzeby niepełnosprawnych graczy. Teraz programistom będzie łatwiej dostosować swoje gry pod wymagania tej grupy graczy.

AbleGames uruchomiło właśnie witrynę Accessible.Gamers dedykowaną dla programistów, którzy chcą udostępnić swoje tytuły szerszej grupie graczy. Witryna składa się z dwóch głównych części. Pierwszy z nich to portal Accessible Experiences, który jest obszernym zbiorem porad i wskazówek dotyczących zasad sterowania, czy możliwości pominięcia określonego momentu, który może sprawić trudności niepełnosprawnym graczom.

Zobacz: Patent Sony szansą dla niepełnosprawnych graczy

Druga cześć to Panel Graczy, w których gracze niepełnosprawni mogą się zarejestrować, aby przekazywać opinię na temat gry. Programiści mogą z nimi współpracować i wykorzystać okazję do przetestowania nowych pomysłów i funkcjonalności dostosowanych do potrzeb graczy.

AbleGamers, zrobiło już wiele dobrego w branży gier. W ubiegłym roku współpracowali z Microsoftem i innymi firmami nad stworzeniem kontrolera Xbox Adaptive, o którym mogliście również przeczytać na naszym portalu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię